Vybíráme povlečení

Kvalitní spánek je důležitý pro naše zdraví a celkovou vitalitu organismu. Stejně jako vhodná postel a matrace ovlivňuje náš spánek, tak bychom neměli zanedbávat výběr ložního povlečení.

Vždyť právě krásné ložní povlečení dodává posteli tu pravou krásu a smyslnost. Je-li prostor na spaní upravený a lahodí našemu oku, tak i samotný odpočinek bude pro nás kvalitnější.

Nejen estetika hraje hlavní roli. Při výběru správného povlečení klademe důraz hlavně také na materiál, ze kterého je povlečení na postele vyrobeno.

Materiál

Bavlněné povlečení je tím nejlepším co můžeme zvolit, pro výběr dětského povlečení toto platí dvojnásob. Bavlněné povlečení má obrovskou výhodu, že se jednoduše udržuje a navíc je přírodním materiálem. Nyní lze v obchodech pořídit také povlečení z bambusového vlákna, které je velmi prodyšné a antialergické. Výborně se tak hodí pro osoby s nejrůznějšími kožními alergiemi.

Barevné vzory

Výběr barevného vzoru není vždy lehkou záležitostí. Vždyť existuje tolik nádherných vzorů a barevných kombinací. Nejen že barva povlečení by měla korespondovat s barvou naší ložnice, toto ale nemusí být vždy pravidlem. Barva hlavně hraje nezastupitelnou psychologickou roli. Každá barva má svůj význam a působí na nás odlišně. Ke spánku je vhodná například barva zelená, která uklidňuje, modrá, která uvolňuje napětí, anebo fialová, která je spojována s meditací.

Správné praní

Správným praním můžeme výrazně prodloužit životnost našeho povlečení. Barvy nevyblednou a látka si zachová svou odolnost vůči prodření či protržení. Nešetrným praním můžeme docílit i zničení ložního prádla. Malým dětem a miminkám je vhodné prát povlečení na 90 °C, protože jen ta nejvyšší teplota dokáže zničit opravdu všechny bakterie, které by mohly ohrozit zdraví dětí.  Zapomenout nesmíme ani na správné prací prostředky, u nichž zásadním pravidlem je vyzkoušet reakci vašich nejmenších. Proto je vhodné nejdříve vyprat v daném prášku pár kousků. Tak samo to platí i u aviváže, ne všechny prací prostředky jsou zcela vhodné na praní dětského ložního prádla

Povlečení bychom měli měnit minimálně jednou týdně. Máme-li malé děti, tak klidně denně. Jakákoliv nečistota může totiž způsobit vyrážky či jiná onemocnění. Což platí jak pro děti, tak i pro dospělé.

Reklama