Vybíráme podlahu

Uvažujete o nové podlaze? Pak jistě mezi vhodné varianty patří laminátové a dřevěné podlahy, přírodní linolea anebo také vinyl. Pro kterou se rozhodnout a kterou raději ze svého seznamu vyřadit hned zjistíte dnes.

 

 

Laminátové podlahy

Nejvhodnějším místem, kam s laminátovou podlahou jsou obývací pokoje či chodby. Naopak by se neměla pokládat do kuchyně a koupelny, kde hrozí kontakt s vodou. Jedná se o desky, které na sobě mají většinou dekorativní papír. Což znamená, že je zaručeně z čeho vybírat. Rozhodnete-li se, že vaše laminátová podlaha bude vypadat jako kámen, dřevo či dlažba? Všechno můžete mít.

 

Vinylové podlahy

Považujete-li se za náročného zákazníka, pak vinylové podlahy jsou pro vás to pravé. Použít je můžete úplně do všech prostorů. Vlhkost jim nedělá problém a ani samotná podlaha nebude dělat moc velkou zátěž vám, a to díky snadnému udržování. Tento druh podlahy ale oceníte už i při samotné instalaci, která je velice pohodlná.

 

Dřevěné podlahy

Tradiční dřevěná podlaha nezklame snad nikoho. Vždyť právě dřevo vám do bytu vnese kousek přírody a zajistí tak, teplo a pohodlí domova. A proč právě dřevěná podlaha? I tu oceníte již při snadném pokládání, a pak samo také to, že dřevěné podlahy jsou antialergické a vhodné pro podlahové vytápění.

 

Přírodní linoleum

Ovšem i linoleum vám vnese do vašich domovů kousek té přírody. Jeho základem je lněný olej, pryskyřice, dřevité moučky a vápence.  Mezi hlavní výhody patří určitě snadná údržba a vhodné je i do místností s vysokou zátěží. Takže těžký nábytek, kolečkové židle či domáčcí mazlíčci podlaze zaručeně neublíží.

A pokud chcete mít vaši podlahu dokonalou po všech stránkách, pak až si vyberete pro vás tu pravou, nezapomeňte ještě zvážit podlahové vytápění a k dokonalosti vám pak už budou scházet jen ty správné obvodové lišty.

Reklama
SDÍLET