Víte, kdy vám propadne kredit?

Zdroj: www.pixabay.com
Nezávislý časopis dTest prozkoumal obchodní podmínky předplacených mobilních služeb 30 běžných a virtuálních operátorů. Zjistil mezi nimi značné rozdíly. U některých kredit nepropadá a při ukončení smlouvy dokonce dostanete své peníze zpět.

 

Reklama

Předplacená karta umožňuje snadnou kontrolu nad útratou za telefon, až do chvíle, kdy tučný kredit propadne. Platnost jednoho dobití bývá omezená a nejčastěji končí po půl roce.Někteří operátoři omezí služby už po třech měsících, což někdy záleží na výši dobíjené částky,“ říká Miloš Borovička, právní poradce dTestu. A dodává: „Díky novým virtuálním operátorům zde ale panuje konkurence, a tak v nabídkách najdeme i neomezenou platnost kreditu. Může však být podmíněna, například pravidelnými měsíčními poplatky.

Zablokování kreditu

Zmrazení kreditu ještě nemusí znamenat ztrátu peněz a telefonního čísla. Většina operátorů po dobití aktivuje i původní kredit, a tak o mnoho nepřijdete. Je-li ale číslo dlouhodobě neaktivní, respektive nedobíjíte si kredit, ani nevoláte, mají operátoři podle svých podmínek právo číslo zrušit. Nejčastěji se tak děje bez jakékoliv náhrady za nevyčerpaný kredit.

Blokace karty a zrušení smlouvy opět nejčastěji nastává půl roku až rok od posledního dobíjení. Někdy je to ale rychlejší, a tak se může stát, že měsíc po expiraci kreditu přijdete i o své číslo,“ říká Borovička a doporučuje: „Kdo provolá málo a mobil má spíše pro jistotu, kdyby se něco stalo, neměl by se při výběru operátora soustředit jen na cenu za minutu. Ve výsledku totiž může o své peníze přijít právě kvůli pravidelnému propadávání kreditu.

Pozorně čtěte smluvní podmínky a dávejte si pozor na dobu platnosti vašeho kreditu.

 

Převzato z tiskové zprávy dTestu.

Reklama