Velikonoční hostina

Velikonoce už jsou za dveřmi, a tak je na čase připravit pořádnou hostinu. U mnohých se už od pondělního rána dveře netrhnou, a proto je důležité mít pohoštění připravené již předem. A co by rozhodně nemělo na vašem velikonočním stole chybět?

 

 

Kromě velikonoční nádivky, beránka, mazance, chlebíčků a sladké tečky, také ta pravá velikonoční výzdoba a slivovice. Zpříjemněte si tedy pečení již teď a nechte se námi inspirovat.

Velikonoční nádivka

Co budeme potřebovat: 300 g uzeného masa, 5 rohlíků, 7 vajec, petrželku, pažitku, 150 ml mléka, muškátový oříšek

Postup: Nejprve si vezmeme rohlíky, které nakrájíme na menší kousky. Poté z pěti vajec oddělíme žloutky od bílků a rozšleháme je s mlékem. K rohlíkům přidáme nakrájené maso, pažitku, petrželku, uvařená dvě vejce, osolíme a okořeníme. Smícháme a přidáme žloutkovou směs. Zbylé bílky vyšleháme se špetkou soli a poté tuhý sníh přimícháme do nádivky. Celé těsto nalijeme do formy a pečeme ve vyhřáté troubě na 180 °C přibližně 45 minut. Pokud nevlastníte kvalitní keramickou nepřilnavou formu, pak nezapomeňte na tuk na vymazání.

Zdroj: magnet-3pagen.cz
Zdroj: magnet-3pagen.cz
Likérové muffiny

Co budeme potřebovat: 2 vejce, 100 g smetany ke šlehání, 120 g vaječného likéru, 150 g rozpuštěného másla, 200 g polohrubé mouky, 2 lžičky prášku do pečiva, 120 g cukru krystal

Postup: Všechny nesypké ingredience prošleháme a poté k nim přidáme všechny ostatní suroviny. Směs řádně promícháme a plníme ji do připravených formiček. Pokud máte také špatné zkušenosti s těmi papírovými, pak vyzkoušejte speciální sadu na muffiny, která svou originalitou jistě nadchne nejednoho koledníka. Pečeme ve vyhřáté troubě na 180 °C přibližně 25 minut.

Zdroj: magnet-3pagen.cz
Zdroj: magnet-3pagen.cz

Zapomenout byste neměli ani na tradiční koláč, ať už své návštěvníky pohostíte slaným či sladkým, určitě zvolte variantu domácího korpusu, proto je na čase pořídit si ještě formu na dortový korpus, pokud žádnou doma nemáte. Přeci jen ten kupovaný korpus chutná tak nějak uměle.

Reklama