Vánoční dárky pro vnoučata: Jak vybrat ten správný dárek, který potěší?

Marně přemýšlíte, co letos naježit vašim vnoučatům? Rádi byste něco originálního, něco praktického a především něco, co by se jim opravdu hodilo? Vybrat dárky pro o dvě generace mladší není nic lehkého, nehledě na tom, že s tím, čím u jednoho uspějete, můžete u druhého totálně pohořet. Jak vyřešit vánoční dárky pro vnoučata?

Děti si od Štědrého večera slibují nejvíce, především pak ty, které ještě věří, že Ježíšek opravdu existuje. Nadchnout je nějakým dárkem je snadné, bohužel stejně tak je velmi jednoduché se jim netrefit do vkusu. Jestliže se dětem rozbalený dáreček nelíbí, umí to dát velmi dobře najevo. Na druhou stranu se na rozdíl od dospělých dokážou i upřímně radovat.

Vánoce nejsou o drahých dárcích, radost uděláte i doplňkem

Ty úplně nejmenší jistě potěšíte nějakou hračku, o něco starší děti ocení pak elektroniku. Jestliže se ale v moderní technice vůbec nevyznáte, raději neriskujte, že koupíte něco drahého a špatného. Zeptejte se rodičů, co by dítě potřebovalo, a nebojte si nechat poradit, i kde to koupit.

Pokud máte vnoučat více a nemáte „vánoční rozpočet“ na každé vnouče v řádech tisíců, nemusíte každému kupovat nový telefon, kolečkové brusle nebo playstation. Raději pořiďte nějaký doplněk v podobě paměťové karty do telefonu, stylových ponožek do bruslí nebo nejnovější hry do playstationu. I přestože se jedná o cenově příznivější dárky, radosti s nimi uděláte stejně jako s tím hlavním dražším.

Patří obálky s penězi pod vánoční stromeček? Vyřešte to vtipně

Ač si mnozí myslí, že peníze pod stromeček nepatří, v mnohých rodinách vyřeší nelehkou situaci s vybíráním dárků a především předejdou nechtěným a nevhodným dárkům. Starší vnoučata nějakou tu korunu jistě ocení. Pokud si navíc šetří na nový počítač, cestu za oceán nebo na studia v zahraničí, pak jim můžete obálkou pomoci ke splnění snu.

Avšak ani peníze nemusí být nudně vloženy do bílé obálky. Můžete je vtipně zabalit, ať už do prázdné bonboniéry, hrníčku nebo je rovnou vložit do nové peněženky.

Jestliže se vám peníze zdají jako neosobní, pak k nim přidejte poukaz, na který napište, na co konkrétně mají být finance využity. Tím tak dáte najevo, že víte, po čem vnoučata touží a na co šetří. Pokud bankovky pod stromeček vůbec nechcete dávat, zkuste vsadit na poukazy, a to ať už do oblíbenéhho obchodu s oblečením, s drogérií nebo s elektronikou.

Co naježit úplně těm nejmenším? Poraďte se s rodiči

Máte vnoučata, která nejsou ještě ani školou povinná? Myslíte si, že jim koupit vánoční dárek nebude problém? Ano, úplně nejmenší se často radují z každé barevné maličkosti, bohužel ale narazit můžete u rodičů. Ti mají mnohdy jasné představy o tom, co do pokojíčků jejich ratolestí ještě chybí a co naopak už rozhodně nepotřebují.

Než se vydáte do hračkářství, zeptejte se raději, zda můžete pod stromeček vnoučatům koupit cokoliv, nebo zda jste něčím limitováni. Jestliže vám dají volnou ruku, můžete se vyřádit, rozhodně ale nezoufejte, když vás něčím omezí. Buďte rádi, že máte šanci koupit dětem něco užitečného, co možná vydrží i do dalších Vánoc.

 

Reklama