Uvědomte si škodlivost pasivního kouření

Kouření je velmi kontroverzní téma, které má své odpůrce, ale i zaryté zastánce. Těžko soudit tento boj, když PRO jsou většinou ti, co kouří, a PROTI zase ti, co nekouří. Nejpoužívanějším argumentem kuřáků často ale je, že si zdraví ničí sobě. Jenže mají v tomto skutečně pravdu?

 

Ničit si sám sobě zdraví je jedna věc, ovšem kouřením nejste odpovědni jen sami za sebe. I pasivní kouření způsobuje zdravotní problémy, a to nemalé.

Pasivní kouření je pro okolí škodlivé

Dnes nejsou výjimkou kuřáci, kteří se oddávají své cigaretě doma v obývacím pokoji vedle své rodiny. Kouření není už jen debata o tom, zda kouřit v hospodách či na zastávce. I doma může být pasivní kouření velkým zabijákem.

Ač jsou rizika kouření všude zmiňována, stále se na ně zapomíná. I fakta v podobě toxických a přes 60 rakovinotvorných látek v cigaretovém kouři mnohé neodradí. A ani obrázky zcela zdevastovaných plic kuřáků dnes nejsou tím, co by mnohé v kouření zastavily.

Jenže kouření není jen o daném člověku, pasivní kouření ničí zdraví i dětem. Dýchání cigaretového kouře není vhodné pro malé děti, a přesto se občas objeví rodič s cigaretou a s kočárkem.

Nemluvě o tom, že kouření kazí zuby, poškozuje pleť a při kouření v místnosti se pach v záclonách, v oblečení, v koberci a v nábytku drží neskutečně dlouho. Je ale vůbec možné proti pasivnímu kouření bojovat?

 Krabička cigaret

Existuje alternativa klasických cigaret

Bohužel ze dne na den všichni kuřáci nepřestanou kouřit. Je ale nutné, aby každý začal sám u sebe a snažil se o škodlivosti pasivního kouření přesvědčit i své okolí. Rodina je přeci to nejcennější, co máme, a nemělo by nám tak jejich zdraví být lhostejné.

Chytrým řešením je alternativa, kterou je elektronická cigareta. Nemusíte tak hned vy nebo své okolí nutit k vysazení dehetu. Kouření je závislostí, které se těžko zbavíte jak mávnutím proutku. Proto je vhodné zpočátku alespoň vyměnit klasické cigarety za elektronické.

Cigarety

Výhody elektronických cigaret

Díky elektronickým cigaretám nevdechujete škodlivý kouř, který obsahuje zmiňovaný dehet. Vy však pouze inhalujete aromatizovanou páru s obsahem nikotinu. Vaše okolí tak nedýchá žádné toxické nebo karcinogenní látky a nedochází k pasivnímu kouření. Výhodou je, že elektronické cigarety nesmrdí, a tak je můžete bez obav kouřit i v místnostech. A všichni jistě také ocení, že elektronické cigarety nezpůsobují zažloutlost zubů.

Navíc nemusíte kouřit pouze klasickou tabákovou příchuť, ale využít můžete rozmanitost náplní do elektronických cigaret. Na trhu nejsou výjimkou nejen ovocné příchutě, ale i příchuť coly, máty, kávy a čokolády. Pro opravdové fajnšmekry se pak nabízí vyzkoušet příchuť jablečného štrúdlu se skořicí, tiramisu, whisky nebo směsi karamelu, vanilky a tabáku.

Pokud tak máte v okolí osobu, na které vám záleží a kterou byste rádi přiměli ke zdravějšímu kouření, pak ji můžete obdarovat elektronickou cigaretou s jednou z netradičních příchutí. Třeba právě štrúdl se skořicí přiměje ke změně. A pro ty, co nevědí, kde tyto extra náplně do elektronických cigaret hledat, pak se podívejte na e-shop mojeelektronickacigareta.cz, kde najdete i mnoho dalších výborných chutí.

Reklama