Úsporné osvětlení

Přesto, že to nemusí být na první pohled zřejmé, můžeme na domácím osvětlení ušetřit nemalé množství financí. Navíc samotné osvětlení nemusí plnit jen funkční styl. Správně zvolené osvětlení dokáže náš byt zcela proměnit v krásné a útulné prostředí.

Na co se při výběru osvětlení zaměřit?

Hlavní roli při výběru osvětlení, hraje účel použití. Potřebujeme domácí centrální osvětlení, světla do kanceláří nebo průmyslové LED osvětlení? K jednotlivým druhům užití musíme volit také specifický výběr světel.

Například pro osvětlení obývací místnosti doplníme hlavní světelný zdroj vhodně umístěnou stojací lampou nebo stolní lampičkou. U domácího osvětlení, stejně jako u osvětlení kaváren, galerií a dalších reprezentativních prostor je více než kde jinde velmi důležitá souhra světla stínů.

Osvětlení pracovních prostorů

Naopak u osvětlení kanceláří, školních tříd, výrobních hal nebo u veřejného osvětlení, je zapotřebí osvětlení pokud možno co největšího pracovního prostoru. Zároveň je kladen vysoký důraz na barvu světla, jeho směr a také intenzitu. Barva osvětlení v pracovním prostředí by měla být co nejblíže přirozenému světlu, protože i taková maličkost jako je barva a odstín světla se může negativně podepsat na pracovním výkonu.

Současné moderní trendy udávají směr v LED technologiích, které jsou vysoce přizpůsobivé co se odstínů a barvy světla týká. Ale co je hlavní, LED světla jsou velice úsporná. Oproti zastaralému osvětlení s wolframovým vláknem, dokáže LED technologie uspořit padesát i více procent energie. Chcete-li se dozvědět více o LED osvětlení, klikněte zde.

Zmínili jsme se o výrobních halách. Právě ve většině z nich nalezneme speciální průmyslové váhy, které zahrnují širokou škálu produktů, jako jsou paletové váhy, plošinová nebo jeřábové váhy. Tato zařízená nemusí být použita jen v průmyslu. Mnohé naleznou uplatnění i v rodinném zemědělství, například při převážení úrody. V internetovém obchodě vahy.sk naleznete, jak průmyslové váhy, tak ale i váhy do domácností a kuchyní. Potřebujete zrovna novou váhu, můžete si ji objednat zde.

Reklama