Úprava pitné vody

zdroj: www.sxc.hu
Voda, blahodárná tekutina, základ života. Bez vody by neexistoval život, jak jej známe. Víte ale, že není voda jako voda?

 

Reklama

 

 

 

I když splňuje voda z našeho vodovodního kohoutku veškeré hygienické normy, může mít zvýšený obsah železa, manganu nebo škodlivých dusitanů či síranů. Pitná voda může také obsahovat zbytky hormonů a dalších nežádoucích látek. Konzumace takovéto vody neprospívá lidskému organizmu. Člověk se může cítit unavený, být bez energie nebo náchylný k častějšímu onemocnění.

Stejně jako je důležité čistit odpadní vody, není od věci filtrovat pitnou vodu určenou pro domácí použití. O kvalitu vody a její úpravu se starají vodovodní služby, ale kvalitu vody můžeme poměrně snadno ovlivnit i u nás doma.

Chcete-li mít doma kvalitní pitnou vodu a přitom nezatěžovat okolí chemikáliemi na úpravu vodu, existuje řešení v podobě takzvané BIO úpravy vody za pomocí reverzní osmózy.

Reverzní osmóza je také známá pod pojmem membránová filtrace, která slouží pro úpravu pitné vody. Možná již k úpravě vody používáte chemické filtry, i v těchto případech se skvěle hodí bezchemická BIO úprava vody, jako ideální doplněk celého systému.

Zařízení se instaluje hlavně do kuchyně, popřípadě barů a dalších míst, která mohou sloužit k přímé konzumaci pitné vody nebo použití vody na omytí či přípravu jídel.

Princip fungování

Úprava vody pomocí této technologie probíhá v několika fázích. Nejdříve se vyčistí hrubé nečistoty pomocí filtrů. Následně projde voda čistícím procesem přes aktivní uhlík, který z vody odstraní chlor, zbytky pesticidů, hormonů a dalších možných škodlivých látek. Poté je voda oddělená osmotickým tlakem na pročištěnou a odpadní vodu. Poměr pročištěné a odpadní vody je 1:3. Takto filtrovaná voda jde dále přes filtr s granulovým uhlíkem, kde se může ještě doupravovat chuť vody. Následně je voda směřována k vodovodní baterii a dále přímo k ústům spotřebitele.

Reklama