Typy bazénů a jejich výhody

Astronomické jaro už nám začalo, ale za okny to stále zatím tak nevypadá. Zima byla dlouhá a určitě mnoho z nás spřádalo plány, co nového na zahrádce vybudují a čím ji zkrášlí.

Ať již máte v plánu na tento rok výstavbu bazénu, nebo si chcete rozšířit obzory o nejrůznějších typech bazénu, pak právě Vám je určený tento článek.

Jak si vybrat bazén?

Bazénů existuje celá škála druhů a tvarů, vyrobených z odlišných materiálů A proto se před výběrem pečlivě zajímejme o jednotlivé vlastnosti bazénu. Přesná specifikace nám velmi ulehčí samotná výběr.

Samonosné bazény

Samonosný bazény je určen pro celé nebo částečné zapuštění do země. Tento typ bazénu je vyroben ze specifického plastu neboli homogenních polymerů. Materiál je naprosto nezávadný a vyniká dlouhou životností, odolností a zachováním stálé barvy. Udávaná životnost materiálu dosahuje až 50 let. Samonosné bazény Albixon jsou vyráběny v základních tvarech, jakými je kruh, ovál a obdélník. Není ale žádným problémem vyrobit samonosný bazén přímo podle vašich představ.

Laminátové bazény

Jsou vyrobeny ze sklolaminátových kompozitů, které vynikají dlouhou životností zejména kvůli rozměrové stálosti vůči výkyvům teplot. Sklolaminát nekřehne a nehrozí tak u něj vznik prasklin. Laminátové bazény se vyrábí v předem určených tvarech a do země se umísťují jako jeden celek. Rozměry těchto bazénu jsou většinou velikostně omezeny z důvodu přepravy samotného bazénu. Laminát je navíc velice odolný vůči nejrůznějším chemikáliím používané pro úpravu vody.

Fóliové bazény

Fóliové bazény představují jednu z nejméně finančně nákladných typů. Hlavní jejich výhoda tkví v samotné neomezenosti jak tvarem a rozměrem, nebo dokonce barvou bazénu. Máte tak v rukou mnoho možností, jak uzpůsobit bazén svému vlastnímu vkusu. Základem fóliových bazénů je speciální hydroizolační vložky vyrobena z PVC materiálu. Kvalitní fólie disponují poměrně dlouhou životností, jsou odolné vůči UV záření, hnilobě a plísním. Bazénové folie se uplatňují nejen při stavbě venkovních nebo vnitřních bazénů, ale jsou vhodné i pro rekonstrukce bazénů starších.

Keramické bazény

Keramické bazény představují esteticky mimořádně přitažlivý prvek Vašeho domu a dokážou uspokojit i velmi náročného zákazníka, neboť rozměry, velikost a tvar bazénu jsou téměř neomezené. Nevýhodou jsou jeho velké pořizovací náklady. Investice vložená do keramických bazénů se zhodnotí dlouhou životností, bezproblémovou údržbou a spolehlivou funkcí.

Jak jsme se mohli přesvědčit, nabídka bazénů velice pestrá. Ať je naší prioritou pořizovací cena nebo naopak výjimečnost luxusu, každý i ten nejnáročnější klient si najde to své. Osvědčeným českým výrobcem bazénů je firma Albixon a. s., která bazény nejen vyrábí, ale také instaluje, dodává bazénové příslušenství či zastřešení.

Reklama