Trápí vás průjmové onemocnění? Vsaďte na zavodnění, dietu a eubiotika

zdroj: pixabay.com

Průjem je nebezpečný, protože odvodňuje. Senioři jsou tak po kojencích a malých dětech druhou nejohroženější skupinou. S  věkem totiž ubývá pocit žízně a přibývají nemoci, které spolu s průjmem mohou vést k vážným zdravotním problémům. Proto průjem nikdy nepodceňujte a řešte ho zavčasu.

Reklama

Postihne-li člověka průjem, pak rozhodně první co nechce, je jít vysedávat do lékařské ordinace. Mnohem raději se zdržuje v pohodlí domova a čeká, že to samo přejde. Jenže samo nic odeznít nemusí a v seniorském věku není vhodné vyčkávat, zda bude líp.

S průjmem není nutné ihned běžet k doktorům, zároveň ho ale není dobré ani podceňovat. Léčba průjmu (http://www.hylak.cz/lecba-prujmu/) s sebou nese tři základní kroky, které zvládnete i sami bez lékařského dohledu.

Zavodnění je krokem číslo jedna

I přestože s věkem pocit žízně ubývá, u průjmového onemocnění je zapotřebí se pořádně zavodnit. Přidá-li se k průjmu horečka a zvracení, pak toto pravidlo platí dvojnásob. Pijte hodně čaje, bylinných směsí a neperlivé minerální vody. Při průjmu byste denně měli vypít alespoň tři litry tekutin.

Dieta je vhodná pro zklidnění střevní mikroflóry

Při průjmovém onemocnění je vhodné nastavit dietu s omezením tuků. Po malých porcích jezte suché pečivo, brambory a banány. Přidat můžete i vývary, které vás nejen zasytí, ale zároveň vám dodají také potřebné tekutiny.

Volně prodejné léky urychlí léčbu průjmu

S léčbou průjmu se rozhodně nemusíte trápit v tichosti sami doma, k uzdravení vám pomohou probiotika, prebiotika a eubiotika. Právě díky nim docílíte k optimálnímu složení střevní mikroflóry.

Co jsou to probiotika, prebiotika a eubiotika?

Probiotika upravují střevní mikroflóru a vhod přijdou právě jako doplněk rehydratační léčby u seniorů s akutními průjmy. Prebiotika jsou nutričními substráty a umožňují množení probiotik. Obdobně je to i s eubiotiky, díky kterým dochází k příznivému efektu v trávicím traktu.

Eubiotikem je například přípravek Hylak forte (http://www.hylak.cz/). Ten pomáhá při trávicích problémech a obsahuje unikátní komplex tělu prospěšných látek. Hylak forte je vhodným léčivým přípravkem i při narušení mikrobiální rovnováhy ve střevě vnějšími vlivy, jako je například užívání antibiotik, všeobecné vyčerpání, kožní onemocnění nebo léčba zářením. To vše v kombinaci s průjmem a vyšším věkem mnohdy nelze léčit pouze klidem na lůžku a dietou.

Pokud průjem a další potíže přetrvávají i přes samoléčbu a použití eubiotik, vyhledejte lékařskou pomoc!

Reklama