Tipy proti stárnutí

Čas nelze zastavit, běží svým tempem, ať se nám to líbí či nikoliv. Můžeme se ho pokusit trošku obelstít, a tak vyhlásit boj proti přibývajícím létům. Velmi často postačí pár triků.

 

 

 

Zelený čaj –  má příznivý vliv na trávicí soustavu neboť třísloviny v něm obsažené pomáhají při zažívání a dle studií působí proti rakovině žaludku již od tří šálků denně. Podněcuje činnost mozku, protože rozšiřuje cévy, prokrvuje ledviny a povzbuzuje obnovu buněk. Je velmi dobré dbát na kvalitu čaje.

Sůl s jódem – pokud ji nepoužíváte, měli byste ji dát v kuchyni přednost před obyčejnou solí. Stopový prvek jód se postará o udržení zdravé štítné žlázy. V případě, že není pořádku, přináší zdravotní problémy a nadváhu.

Síla z ticha – udělejte si čas na procházku lesem, parkem nebo na posezení v klidném místě. Když si dopřejeme chvíli ticha, urovnáme myšlenky, načerpáme novou energii a posílíme nervy. Tím se naše tělo regeneruje.

Poslední jídlo tři hodiny před spánkem – v režimu dne si ovšem udělejte čas na kvalitní snídani, oběd a večeři. Svačinky si přichystejte v podobě  ovoce a zeleniny, abyste během dne nehladověli. Důležité je dostatečně pít  – hlavně čistou vodu. Mýtus o tom, že se nemá jíst po sedmnácté hodině, se stává pomalu a jistě přežitkem.

Pozitivní myšlení – lidé  s pozitivním myšlením snáze odolávají různým nemocem. Dalo by se říci, že optimismus je prospěšný nejen pro zdraví, ale i pro naše okolí. Určitě raději vyhledáme společnost pozitivně naladěného člověka než věčně pesimistického a nespokojeného.  A jak se říká: „S úsměvem jde všechno lépe“.

 i-Senior.cz

Reklama