Taneční kurzy pro seniory – zážitek v každém věku

Taneční kurzy pro dospělé nabízí většina večerních škol tance. Současným hitem, přestože nejde o žádnou novinku, jsou taneční kurzy pro seniory. Přihlásit se mohou obvykle tancechtiví žáci ve věku vyšším než 55 let.

Seniorské taneční večery jsou zatím dostupné převážně ve větších městech, kde je dostatečný počet zájemců. Jestliže jste nenašli ve svém okolí přímo kurz seniory, zkuste se alespoň zeptat na cenovou nabídku pro zájemce z řad seniorů. Speciální seniorské kurzy bývají obvykle nabízeny za nižší cenu, a to i přesto, že není zaplněna kapacita a kurz je spojen se skupinou dospělých.

Za zábavou i novými přáteli

Absolvování tanečních v jakémkoliv věku je nezapomenutelným zážitkem, kdy se muži stávají elegantními gentlemany, a ženy jsou v každém případě za dámy. Využijte příležitost a zopakujte si tak jedinečnou atmosféru, připomeňte si taneční kroky, anebo vypilujte svoji techniku tance pro příští plesovou sezónu.

Není  překážkou, pokud nemáte tanečního partnera, se kterým byste se přihlásili. Většina tanečních škol si zakládá na maximální spokojenosti svých žáků, některé nabízejí na svých stránkách rovnou tzv. taneční seznamky, jiné například nepřijímají platby za kurz, dokud pro vás ideálního partnera nenajdou.

Nezapomínejte na tradiční zvyklosti

Taneční pro seniory se oproti základním tanečním kurzům liší nejen cenou, ale někdy i rozvrhem jednotlivých lekcí. Většinou se jedná o více přestávek a méně lekcí etikety. Mnohdy však zůstávají tradice, které můžete pamatovat již z dob svých studií, mezi ně patří tzv. prodloužená, či závěrečná, obvykle prostřední a poslední lekce celého kurzu. S tanečním partnerem si zopakujete, co jste se v předchozích hodinách naučili a navzájem se potěšíte dárkem. Pro dámy se obvykle doporučuje květina a pro pány kapesníček do saka, v obou případech doplněno malou drobností. Univerzálním dárkem pak může být malá sladkost, která potěší jak muže, tak ženu, například malé balení Neapolitánek od české čokoládovny Carla. Tento sladký dárek z poctivé čokolády navíc můžete společně ochutnat po skončení lekce, anebo si slavnostní večer rovnou prodloužit v některé z blízkých vináren.

Neposlední výhodou navštěvování tanečních kurzů pro seniory je zajištění pravidelné pohybové aktivity. Všeobecně platí, že koordinace pohybu a paměti napomáhá k dobré celkové psychické i fyzické kondici, tak co může být lepší, než opakování tanečních kroků v objetí partnera.

 

Reklama