Také přes zimu myslíme na dům a zahradu

Zima je sice v plné síle, to ale není důvod, abychom neměli na mysli naší zahrádku a také dílnu, do které se mnoho kutilů v zimě uchyluje. Právě naopak. Mnoho zahrádkářů pečlivě vymýšlí, jak si svou zahrádku do nové sezóny vylepší, čím ji zkrášlí a co udělají jinak.

My se podíváme na dva užitečné pomocníky, kteří nám ulehčí práci. Jeden nalezne uplatnění na zahrádce. A druhý najde využití v domácím vodárenském hospodářství.

Kompostér

Zástupce zahradního pomocníka je v našem případě kompostér. Kompostování je ideální formou jak se šetrně zbavit biologického odpadu z kuchyně či zahrady, a k tomu si ještě připravit nejlepší hnojivo na zahrádkářskou sezónu. Zabijete tak dvě mouchy jednou ranou. Do kompostu patří hlavně zbytky potravin, zeleniny a ovoce, nejrůznější odpady ze zahrady, jako například květy, posekaná tráva, listí a najemno rozdrcené větve, popel z dřeva nebo piliny.

Kompostérů je několik druhů. Hlavním rozlišovacím a také charakterizujícím prvkem je objem biomasy, kterou pojmou. Menším zahrádkářům bohatě postačí 400l kompostér. Máme-li více biomasy, raději zvolíme 720 litrový kompostér.

K nákupu kompostéru je právě vhodná doba. Mnoho prodejců má zimní slevové akce, kde můžete ušetřit nemalé peníze. Například společnost Mountfield, jeden z největších prodejců zahradní techniky dává navíc k zakoupenému zboží možnost čerpat benzin nebo naftu za zvýhodněnou cenu 19 Kč. Při koupi 720l kompostéru, tak můžete natankovat až 50 litrů pohonných hmot za skvělou cenu. A to už stojí za zvážení.

Tlakové nádoby

Velké slevy se nevztahují jen na zahrádkářské potřeby. Zařizujete-li novostavbu nebo se chystáte na rekonstrukci vašeho domácího vodovodního rozvodu, tak své uplatnění naleznou tlakové nádoby, která se používají při sestavení domácích vodáren.

Tlakové nádoby jsou dodávány včetně 5cestné armatury, tlakového spínače a manometru. K dokončení sestavy stačí připojit vhodné vodovodní čerpadlo.

Objem nejpoužívanějších tlakových nádob se pohybuje od těch menších 24litrových až po 60litrové, se kterými jistě nedostatkem teplé vody strádat nebudete.

Reklama