Svatba je dnes drahý špás

Bohužel se ze svatby dnes již stal business, který stojí nemalé peníze. Zařídit vše potřebné a nepřijít o všechny své úspory je docela umění. Jenže měli bychom si uvědomit, že svatba není jen o penězích, ale hlavně o lásce nevěsty a ženicha.

 

 

Neříká se nadarmo, že svatba by měla být do roka od zásnub, vždyť zařídit vše, co je potřeba dříve jak do roka je téměř nadlidský úkol. Více jak půl roku dopředu se musí vybrat datum, navštívit matrika, zarezervovat místo pro konání obřadu a hostiny, udělat seznam hostů, vybrat šaty a hlavně také sestavit rozpočet, který ne vždy je podle představ budoucích novomanželů. Více jak čtvrt roku dopředu se musí zajistit hudební doprovod, fotograf a domluvit svědky. A to nám ještě dva měsíce před svatbou stále chybí vybrat svatební oznámení, sepsat seznam darů, vybrat snubní prstýnky, sestavit jídelníček a měsíc dopředu nám zbývá už jen na „pár posledních dodělávek“.

Ano, na přípravu svatby je opravdu potřeba alespoň „vyšší dívčí“ a bez precizního plánu se to určitě neobejde. Proč ale dělat takový tyátr se svatbou, když to vůbec není o nějaké okázalosti a penězích. Stačí si přeci vybrat svatební šaty a krásné prstýnky, ke kterým můžete získat inspiraci i v internetových obchodech jako je vipgold.sk. A pak už se jen těšit na den D. Důležité přeci je, aby se cítil dobře ženich s nevěstou, a jak je dobře známo nevěsta se bude cítit dobře, pokud bude v okouzlujících šatech s perfektním make-upem a s dokonalým účesem. Snubní prstýnky však vybírejte s dostatečným předstihem.

Důležitá je přeci také zábava, takže po novomanželském polibku přichází na řadu už jen svatební tradice, hry a tanec.

házení kytice

čtení svatebních blahopřání

rozbalování dárků

únos nevěsty

stahování, střílení a dražení podvazku

hledání nevěsty podle kotníčku

dražba starých věcí

židličkový tanec

Reklama
SDÍLET