Stylové ubytování při návštěvě Ostravy nabízí hornický hotel Jan Maria

Ostravě se za mých mladých let říkalo železné srdce republiky. Všudypřítomné doly, hutě a těžký průmysl však již dávno vzaly za své. Respektive hutě i průmysl zde jsou, ale již ne v takové míře. Jak jsem sama poznala, dnes je Ostrava jiná. Má industriální památky, plno zeleně a mnoho krásných míst, které stojí za to navštívit.

Do třetího největšího města mě na prodloužený víkend vzala dcera, která v Ostravě strávila vysokoškolská studia a nyní si rázovité město s bílým koněm ve znaku chtěla připomenout. Byla jsem ráda, že na výlet mohu jet s ní, protože si Ostravu naposledy pamatuji z dceřiných promocí.

Proměněná Ostrava – město kultury a vzdělání

Město se za těch 26 let změnilo k nepoznání. Těžký průmysl ustoupil a dal prostor vyniknout nové národní kulturní památce Dolní oblasti Vítkovice, které dominují vysoké pece. V areálu jsou dvě naučná muzea a zpěvák Jaromír Nohavice má zde svůj klub Heligonka.

Jen kousek od areálu, na místě bývalé průmyslové Karolina vyrostlo nové nákupní centrum. Zachována však zůstala historická budova trojhalí, které slouží ke sportovním účelům k výstavám a kulturním akcí. Všude to příjemně žilo, jen hlavní Masarykovo náměstí nebylo to, co si pamatuji. Ubylo obchodů a nějak se z něj vytratil život. Možná to bylo pouze víkendem, kdy je většina lidí koncentrována v jiných částech města.

Za návštěvu určitě stojí ostravská radnice na nedalekém Prokešově náměstí nebo místním dobře známá halda Ema. Z obou míst se naskýtá nádherný výhled na město. Během našeho putování jsme navštívily také ostravskou zoologickou zahradu, která mě svou modernizací příjemně překvapila. Dále to byl areál Vysoké školy Báňské a s přilehlou městskou částí Poruba, která i po těch letech stále zachovává nezapomenutelný ráz. Navštívených míst, které se pojí hlavně s dceřinými vzpomínkami bylo více, ty by ale vydaly na dlouhé povídání.

Ubytování v bývalé šachtě Jan Maria

Možná vás zajímá, kde se při cestě do Ostravy ubytovat. Přiznám se, že tyto věci šly úplně mimo mě. Vše zařizovala dcera, ale musím se přiznat, že snad nemohla vybrat lépe.

Během prodlouženého víkendu jsme byly ubytovány v krásném hotelu Jan Maria, který se nachází blízko centra. Zajímavostí je, že budova hotelu byla původně součástí dolu, ve kterém se těžilo uhlí od roku 1852 do roku 1963. Jan Maria hotel Ostrava předčil veškerá má očekávání. Ubytování bylo velmi komfortní s prostornými a přesto útulnými pokoji.

Ranní bohaté snídaně v podobě teplého i studeného bufetu člověka přímo rozmazlily. Přes den jsme se stravovaly ve městě, večeře ovšem patřila hotelové restauraci, která nabízí výborná jídla z české, moravské i zahraniční kuchyně. Vše navíc bylo servírováno moderním způsobem, který jsem doposud znala z televizních kulinářských show. Jedním slovem prostě nádhera.

Jan Maria ubytování Ostrava k zábavě také nabízí bowlingové dráhy a venkovní sportovní hřiště. My jsme však po náročném dni našly příjemnou relaxaci a uvolnění v infrasauně a whirlpoolu, který je součástí dokonalých služeb.

Celý výlet byl úžasný, ale tři dny na zvládnutí všech zajímavých míst nám prostě nestačily. I přesto ale budu na Ostravu vzpomínat ve zcela jiném světle, než jsem ji znala z minulých dob.

Marie P., Pardubice

Reklama