STOP otravným telefonům

Kdo by neznal otravné volání telefonních operátorů, bank a pojišťoven. Poslouchat jejich nudné a často nic neříkající nabídky je pro ne jedno ucho velká otrava. Nestačí říct, že nemáte čas nebo že nestojí o levnější volání, oni stejně zavolají znovu a znovu. Dokud prostě nepřestanete zvedat jejich číslo.

 

Určitě jste se do podobné situace dostali i vy.

V poklidu večera vám zazvoní telefon. S domněním, že vám volá někdo ze známých, zvednete cizí číslo, a na druhé straně se ozve až nepříjemně milý hlas s „lákavou“ nabídkou, kterou podle jejich slov nelze odmítnout. Vy se zdvořilostí vlastní raději odpovíte, že dnes nemáte čas, což však operátorům call center nahrává, že zavolají příště znovu. I když si myslíte, že obezřetně toto číslo již příště nezvednete, oni vás však přechytračí tím, že zavolají z jiného čísla, a vy jste tam, kde jste byli.

Existuje řešení

Je tu řešení v podobě internetových stránek kdomivolal.eu, které slouží jako aplikace pro vyhledávání telefonních čísel. To stačí nechat vyhledat a počkat na údaje, které vám poví více. Dozvíte se například jméno banky nebo operátora, ke kterému číslo patří, a jako bonus i jejich hodnocení a komentáře. Na stránkách kdomivolal.eu totiž najdete také uživatelské fórum, kde jsou povětšinou negativní zkušenosti uživatelů, a ti vám tak řeknou, zda raději číslo dát příště do „ignor listu“.

Pokud by vás však zajímalo mnohem více, pak můžete navštívit také facebookovou stránku a dozvědět se další zkušenosti. Například v podobě toho, že zavolá-li vám dotyčný, že jste vyhráli dovolenou v Itálii i bez toho, abyste předtím někde soutěžili, pak věřte, že tu není něco v pořádku.

A pokud jste ze Slovenska nebo vás otravují čísla se slovenskou předvolbou, pak zkuste také využít internetovou aplikaci ve slovenské verzi pod názvem ktomivolal.eu.

Reklama