Soutěž o knihu Divné dny – láska v pěti novelách

Vážení čtenáři, jak jistě mnozí víte, minulý víkend proběhl na Ostravském knižním veletrhu křest nové knihy Divné dny s podtitulem Láska v pěti novelách. K této příležitosti vám přinášíme soutěž o jeden výtisk, který do soutěže věnovala prozaička Eva Tvrdá, která je spoluautorkou Divných dnů.

Kniha divné dny je souborem pěti povídek od pěti autorek, ve kterých vystupuje pět hlavních hrdinek. Společným tématem povídek je krize, která náhle zasahuje do klidného běhu všedních dní.

Eva Tvrdá vypráví ve velmi čtivé novele Slunce a piškoty o zlých anonymních dopisech, které náhle vtrhnou do života jedné spokojené ženy.

Hana Pražáková pro změnu píše o nevěře, hrozící rozbít dosud šťastnou rodinu, ale píše o ní s pochopením pro všechny zúčastněné a dokonce s dávkou humoru.

Kratší novela oblíbené Věry Noskové Něco se musí stát aneb Význam počítače v rodinných vztazích, je plná humoru a ironie, líčí složitý vztah matky a dcery a jejich soupeření o jednoho muže.

Markéta Hejkalová se v novele Jednoho dne věnuje lásce, která nemůže přežít v každodenním světě. Do banálního příběhu nevěry vstupuje několik nečekaných událostí a celá situace se ocitá v jiném světle.

A poslední autorka, jejíž jméno vám neprozradíme, v novele Na rubu plátna vypráví o neblahém rodinném dědictví, které zasahuje do života mladé dvojice. V jejím textu nechybí tragická hloubka, ale ani naděje.

Soutěž o knihu Divné dny – láska v pěti novelách
Soutěžní otázka:

Knihu Divné dny – láska v pěti novelách napsalo pět autorek – Eva Tvrdá, Hana Pražáková, Věra Nosková a Markéta Hejkalová. Která autorka knihy Divné dny zde chybí?

A) Bára Srncová
B) Simona Monyová
C) Etela Farkašová

Nápovědu naleznete na stránkách www.evatvrda.cz a v článku Vychází kniha Divné dny.

Nezapomeňtě se stát fanouškem facebookového profilu i-Senior.
i-Senior
Své odpovědi zasílejte do 31. 3. 2016 na e-mail i-senior@email.cz.

Reklama
SDÍLET