Školní potřeby: Víme, co vnoučatům nesmí chybět!

Chystají se po prázdninách vaše vnoučátka do první třídy? Rádi byste jim pomohli s výběrem školní výbavy? Nebo jen chcete dětem koupit něco hezkého a praktického, co ve škole užijí? Máme pro vás pár tipů, které jsou nedílnou součástí školní výbavy.

 

Školní potřeby už dávno nejsou to, co bývaly. Výběr z pestré nabídky je opravdu veliký. Batohy s vyztuženými zády, odlehčené školní aktovky pro prvňáčky a barevné a hravé motivy jsou dnes již samozřejmostí.

Bez aktovky či batohu to ve škole nepůjde

školní aktovka setNejdražší a zároveň i nejdůležitější položkou na seznamu školní výbavy je batoh či aktovka. Děti si na výběru dávají vždy záležet a chtějí jen to nejhezčí. Nejen ony, ale především rodiče tak jistě ocení, budete-li se podílet na koupi nového školního batohu.

Cena za kvalitní batoh či aktovku, která vnoučatům nezkřiví záda, se pohybuje kolem 1 000 Kč. Na druhou stranu zas můžete očekávat praktické řazení díky přihrádkám, přepážkám a několika různým kapsám. Místo na svačinu, na učení i na drobnosti prostě musí být.

TIP: Děti jistě nadchnou sety, jejichž součástí je aktovka nebo batoh, penál a oblíbený vak, který přijde vhod třeba na tělocvik. To vše v jednom stylu na motivy pirátů, princezen, zvířátek či aut.

Kalkulačka, desky, sešity i mapy jsou nutností

pomůckyJestliže se do koupě aktovky netroufáte nebo máte starší vnouče, které raději volí už studentské batohy, pak se zaměřte na maličkosti.

Ohnuté rohy, polité stránky či poztrácená písmenka jsou mnohdy u malých školáků na denním pořádku.  Proto dětem na prvním stupni přijdou vhod desky na abecedu, číslice a boxy na sešity. Skvělou volbou jsou nejen pro prvňáčky také školní kapsáře, počítadla a naučné tabulky.

Vnoučata na druhém stupni a střední škole jistě ocení pořádnou kalkulačku, mapu do zeměpisu nebo globus. Ten je velmi oblíbenou a zároveň i praktickou pomůckou, se kterou mohou děti cestovat po světě ze svého pokojíčku.

TIP: Skvělou volbou jsou také základní pomůcky, bez kterých to ve škole prostě nejde. Sešity, tužky, obaly, pravítka či vodovky nemusíte kupovat po jednom. Co takhle koupit rovnou celý balíček určený pro danou třídu a věk dítěte?

 

Reklama