Skleník z polykarbonátu

Skleník je bezpochyby ideálním pomocníkem každého zahrádkáře. Rostlinám se v něm daří daleko lépe než na volném prostranství. Jsou chráněny před větrem, kroupami a hlavně kvůli vyšší teplotě a správné vlhkosti uvnitř skleníku rostliny mnohem rychleji rostou a plody ovoce a zeleniny dříve dozrávají. Díky skleníku můžete sklízet úrodu i několikrát do roka.

Když se řekne skleník, určitě se nám již podle jména vybaví klasický skleník, který má stěny ze skla. Jeho velkou nevýhodou je riziko rozbití. To může být způsobené krupobitím, odlétnutým kamínkem od sekačky nebo špatně nakopnutým míčem vnoučat.

Reklama

Skleníky se ale vyrábějí i z jiných materiálů. Jedním z nejpoužívanějších je polykarbonát. Jedná se o komůrkový plast někdy také označován jako duté desky. Polykarbonát se skládá ze dvou stěn komůrkového plastu, které jsou spojeny svislými přepážkami, mezi kterými je vzduch. Pro efektivnější tepelnou izolaci skleníku se používají dvou až čtyřstěnné polykarbonátové desky.

Polykarbonátové desky disponují mnoha výhodami. Polykarbonát je oproti sklu velice lehký a ohebný. Z tohoto důvodu se s ním snadno pracuje. Z polykarbonátu jdou vytvořit oblouky a zaoblení, které by ze skla vyrobit ani nešly. Skleníky z polykarbonátu vynikají vysokou pevností a téměř naprostou odolností vůči rozbití. Krupobití, odlétající kamínky nebo odraz míče jim v žádném případě neuškodí.

Skleníky z polykarbonátu výborně propouští sluneční světlo. Propustnost se uvádí okolo 70-80%. Zároveň polykarbonát vyniká nízkou propustností škodlivého UV záření.

Širokou paletu polykarbonátových skleníků dodává internetový obchod www.sklenik-expert.cz, který je autorizovaným prodejcem značky Lanit Plast.

Reklama