Seznamka je skvělá možnost k nalezení partnera

Jedno staré české přísloví říká: „Ve dvou se to lépe táhne“. Co ale dělat, když žádného milovaného protějška nemáte? Poradíme vám, jak se seznámit a najít partnera pro společné výlety, posezení na kafíčku nebo i pro život.

Reklama

Lidské osudu jsou nevyzpytatelné. Rozvod nebo ztráta partnera jsou těžkými životními zkouškami, jejichž překonání není snadné. Pokud jste zůstali sami, nezoufejte. Najít partnera můžete i v pokročilejším věku.

Cesta k seznámení

Přirozená cesta k seznámení je asi ta nejlepší. Náhodou někoho potkáte, dáte se do řeči, dojde k výměně telefonního čísla, následné domluvení schůzky a programu. To je ideální stav. Ovšem není tomu tak vždy. Obzvlášť snadné seznámení je, pokud chodíte do zaměstnání a potkáváte množství nových lidí. Co ale dělat, když jste již v penzi a pravidelně žádný kolektiv nenavštěvujete?

Zkuste si najít volnočasového koníčka, který je sdružován ve vašem městě. Vhodné jsou turistické spolky, sdružení chovatelů či zahrádkářů anebo kluby seniorů. V těchto organizacích potkáte mnoho nových lidí a rychle se seznámíte. A právě zde se může skrývat váš budoucí partner.

Druhou možností je využít online seznámení, neboli internetovou seznamku pro osoby starší 40 let, kterou provozuje server topky.singles. Na seznamce naleznete stovky profilů, mezi kterými můžete nalézt pravého partnera. Seznamka pro seniory umožňuje filtrování podle místa bydliště, podle zájmů či podle věku a dalších faktorů.

Moderní seznamka pro seniory má mnoho výhod. Je seriózní, disponuje velkou databází osob hledajících seznámení a je bezpečná. Zároveň nemusíte nikam chodit. Protějšku stačí napsat zprávu, a pokud si budete rozumět, můžete se později domluvit na schůzce.

První schůzky se neobávejte

První schůzky většinou provází stres z neznámého. Nemusíte se však ničeho obávat, váš protějšek je jistě nervózní stejně jako vy. Výhodou seznamek je navíc to, že pro své klienty často pořádají nezávazná setkání, neboli speed dating – rychlé rande, kde se sejde mnoho nezadaných osob a společně vždy konverzují ve vyhrazeném čase. Na takové schůzce si promluvíte s mnoho lidmi a stres z vás brzy opadne.

Poté si sami můžete vyměnit kontakty s osobami, které nejvíce odpovídaly vaším představám. A když vyrazíte s partnerem nebo kamarádkou na večeři, nebo do divadla nezapomeňte si s sebou vzít teplé dámské bundy, aby vás nepřekvapili chladné večery.

Reklama