Šestka Mečů

V případě této karty mluvíme o novém životě. Prožité krize nám ukázaly, co je v našem životě špatně a od čeho bychom měli odejít.

 

 

 

 

Nový život znamená opouštění zastaralých a přežitých situací a věcí v našem životě, které pro nás v současné chvíli již ztratily svůj význam. Poučeni bolestivými zkušenostmi již více neoddalujeme řešení, které je vždy lepší, než-li setrvat v tom, kde se nám již delší dobu nedaří.

Někdo tuto situaci může nazvat i útěkem, na druhou stranu, kdo podobnou situaci v životě nikdy nezažil? Někdy se můžeme opravdu zachránit pouze útěkem, protože nám chybí odstup a nadhled nad situací, ve které si nevíme rady. Teprve odstupem či útěkem získáváme objektivní pohled , snadněji situaci pochopíme a v sobě dořešíme.

Jde o opouštění starého a přijímání nového do našeho života. Může jít o stěhování, rozchody, rozvody, nové zaměstnání, nastoupení duchovní cesty, získání vnitřní svobody. Loď se odrazila od břehu a již se blíží ke břehu druhému, novému. Rozcházíme se se starými představami, letitými přáteli, kteří se již dlouho chovají jako naši nepřátelé. Končíme s koníčky, které nám již dlouho nepřinášejí radost a začínáme znovu žít. S čistým štítem.

Význam – nový začátek, duchovní cesta, svoboda, rozchody.

Zdraví – omlazení, uzdravení.

Profese – oblast cestovního ruchu, psycholog, žurnalista, spisovatel.

Poučení – vždycky existuje jiná cesta.

Šestka Mečů s kartou:

Velekněz, Poustevník, Viselec – duchovní cesta

Viselec a Slunce – vnitřní osvobození

Velekněžka, Císařovna, Slunce, Luna – nový vztah, těhotenství

Císař, Kočár, Síla – kariéra

Svět – nový začátek

Reklama
SDÍLET