Šestka Kalichů

Karta uzavírá předešlé období vnitřní krize a nespokojenosti. Není možné jít dopředu, pokud nemáme dořešenou minulost, tedy pochopení toho, co nás potkalo a bylo pro nás důležité. Nyní můžeme pokračovat dál po cestě životem ke zmoudření a štěstí.

 

 

Ještě se nám vracejí zážitky z minulých období, ale nejsou již natolik zásadní, abychom je nebyli schopni v sobě dořešit souběžně s novými zkušenostmi, které získáváme. Často nám i pomáhají nové situace snadněji pochopit. Jedná se o bolestivé zážitky z dětství, minulých partnerských vztahů, lásek, které nebyly naplněny, touhách po domově. Hledáme obrazy z dětství a propadáme nostalgii. Ta má ale nyní příchuť podzimní mlhy a padajícího listí a neškodí nám, přináší pouze obohacení naší emocionální stránky.

Vzpomínky mohou být také čistě radostné. Ty nic neřeší, jen nás nabíjejí pozitivitou a dělají nám radost. Harmonické vzpomínky na dětství, první lásky, štěstí, dědictví.

Po každé překonané krizi dostaneme darem dávku nadhledu. Pokud šlo o vnitřní krizi, získáváme podstatně více nadhledu. Dostali jsme se o krok výše ve svém osobnostním vývoji a na cestě k pochopení života. Po několika takových lekcích, které život přináší a které jsme zvládli zjišťujeme, že ne každý je na tom podobně a leckdo stagnuje v zajetí své negativity a sebelítosti. S takovými lidmi se nechceme nejprve setkávat, když jsme dokázali vyhrát bitvu sami se sebou. Až nám dojde, že takovým lidem můžeme jít nenásilně příkladem, pomoci si musí sami, vyhráli jsme další bitvu, nyní již s trvalejším přínosem pro nás samé. Pokud nám to nedojde, můžeme očekávat další období vtnitřní krize.

Význam – ukončení krize, vzpomínky, podzim.

Zdraví – trávení, krevní oběh.

Profese – důchodce, poradce, duchovní, básník.

Poučení – Je třeba víc životu dát, než ho urychlovat (Gándhí).

Reklama
SDÍLET