Seniorské středy v Minikině

Květen se nese nejen ve znamení „Máj lásky čas“, ale v ostravském Minikině i v duchu seniorských střed, které jsou také speciální, díky upravenému jednotnému vstupnému pro seniory, a to 50 Kč. A zrovna dnes se promítá film Králova řeč. Jedná se o historické drama natočené v loňském roce ve spolupráci tří zemí – Velká Británie, Austrálie a USA.

Hlavní hrdina Bertie trpí celý život vadou řeči. Po smrti jeho otce, anglického krále Jiřího V., je nečekaně korunovaný na krále Jiřího VI. Bohužel začíná 2. světová válka a země nutně potřebuje silného vůdce, proto se Bertie setká s terapeutem řeči Lionelem Loguem. Ze začátku vše vypadá dosti beznadějně, ale Lionel se jen tak nevzdá a po čase nově korunovaný král svou vadu řeči překoná a dokáže pronést zásadní řeč v rádiu, která inspiruje anglický lid natolik, že jej spojí ve válečné bitvě.

V hlavní roli Bertieho uvidíte výborného anglického herce Colina Firthe, kterého jste již mohli vidět ve filmech jako je David Copperfiel, Měsíc na venkově nebo Křídla slávy.

Drama začíná od 15.00 hodin a trvá 118 minut. Po skončení filmového představení si ale můžete zajít i do vedlejší kavárny, kde Vás čeká příjemné prostředí a bohatá nabídka nápojů, různých druhů kávy a dokonce i něco malého k zakousnutí.

Reklama