S elektrokolem lehce objedete celý kraj

Stává se pro vás jízda na kole obtížná? Nebo jste pro nedostatek sil již dávno své kolo odložili? Nyní to můžete změnit, díky elektrickému kolu, na kterém pro vás nebude problém zdolat žádnou vzdálenost.

 

 

Na vesnicích a malých městech se velká část obyvatel v seniorském věku přepravuje k lékaři, do obchodu nebo na poštu právě na kole. Nejen, že si jízdou udržují fyzičku a posilují kardiovaskulární systém, ale zvládnou se přepravit rychleji, než kdyby šli pěšky.

Bohužel ne vždy stačíme s dechem a jízda se tak pro nás stává namáhavější. Přesto nezoufejte, na svůj oblíbený bicykl nemusíte zanevřít, protože dopravním prostředkem současnosti jsou elektrokola.

 
S elektrokolem bez námahy překonáte velké vzdálenosti

Elektrické kolo je výborným vynálezem, který ušetří spoustu námahy. Mnozí cyklisté se domnívají, že elektrokolo je pouze pro lehké osoby. Je to samozřejmě omyl. Výkon elektromotoru bez problémů přepraví cyklistu s váhou až 120 Kg. Pravdou však je, že s vyšším zatížením se zkracuje dojezdová vzdálenost.

Na jedno nabití bez problémů ujede 65 – 70 km při svižné rychlosti 25 km/h. Pokud budete preferovat elektrokola s velkým dojezdem, je třeba zaměřit se na vyšší kapacitu baterie. Například kolo s  kapacitou baterie 36V 15Ah překoná vzdálenosti až 100 kilometrů.

 

Rychlé dobíjení a plynulá regulace výkonu

Výhodou elektrokola je plynulá regulace výkonu motoru. Dokud vám stačí síly, v klidu šlapete. Když se pro vás jízda stává obtížnou, pomůžete si elektromotorem. To oceníte hlavně v kopcích, kde byste jindy museli kolo tlačit.

Obávat se nemusíte ani nabíjení baterie. Jakmile přijedete z vyjížďky domů, stačí nabíječku s baterií připojit do elektrické sítě. Plně vybitá baterie je nabitá přibližně za 4 hodiny.

Pokud rádi spoříte, pak je pro vás elektrické kolo tím pravým. Je totiž nejšetrnějším dopravním prostředkem, který oproti automobilu navíc nevytváří škodlivé emise. Při běžné ceně 4,90 Kč/kWh vyjde sto ujetých kilometrů na pouhých 5 Kč!

 

Elektrifikace vlastního kola

Pokud si nechcete pořizovat nové elektrické kolo a již nějaké jízdní kolo vlastníte, je možné si toto kolo nechat na elektrokolo přestavět. Jednoduše se umístí pomocný motor na kolo, na rám nebo do speciálního nosiče připevní baterie a pomocí několika málo dalších komponentů a instalačního materiálu dostává vaše kolo nový elektrický náboj.

Pro Járu Cimrmana byl bicykl dopravním prostředkem na krátké a rychlé vyjížďky po blízkém okolí. S elektrokolem to však přestává platit. Bez obav se můžete vydat i na dlouhý výlet s jistotou, že se vždy bez námahy vrátíte domů.

[flagallery gid=24]

Reklama