Rytíř Holí

Nastalo období nastoupení na novou cestu. Překonali jsme krize, vyrovnali jsme se s nimi. Přišli jsme o iluze a s pokorou jsme našli sami sebe. Vydáváme se vstříc novému životu. Bez nadějí nebo očekávání.

Našli jsme možnost, jak dále žít s tím, co máme v duši. K dalšímu životu potřebujeme změnu, kterou ale v sobě již nenalezneme. Našli jsme novou energii, která nám pomůže zrealizovat začátek našeho nového života. Jde tedy o odcházení, loučení, stěhování, cestování, rozchody. A také jasné vize do budoucna. Jsme na vše připraveni a nic nás nepřekvapí ani nevyvede z míry. Těžko ale také přijmeme něco nového, co jsme nečekali. Máme jasnou a propracovanou představu o dalším životě a nejsme ochotni ji měnit.

Co jsme ochotni, tak za ni bojovat. Kromě fyzické síly, kterou nám propůjčuje oheň prvku Holí, máme i velkou a neotřesitelnou sílu vnitřní. Ta nám pomáhá dovést naše záměry do konce a ubránit se situacím, které by nás vháněly do kompromisů. Těch nyní nejsme schopni a nic nás k nim nedonutí.

Pokud nyní někoho potkáme, zdráháme se vytvořit jakýkoliv vztah. Chceme žít sami. Nechceme za nikoho nést zodpovědnost a nikomu se přizpůsobovat. Pociťujeme štěstí života ve svobodě a samotě, kterou nepovažujeme za osamělost, protože se nám líbí.

Význam – nalezení vnitřní síly, prosazování, seberealizace, cesta, změny.

Profese – zemědělec, podnikatel, svobodné povolání.

Zdraví – tlak.

Poučení – Je zhola zbytečné se ptát, má-li život smysl či ne. Má takový smysl, jaký mu dáme ( Seneca).

Ve spojení s ostatními kartami přináší tendence ke změnám a vyhrocuje naznačené situace.

Reklama
SDÍLET