Roztančete svá vnoučata (nejen) v kočárku

Na jedinečnou akci svého druhu, která se uskuteční 15. září pod názvem „Roztančete svá vnoučata (nejen) v kočárku“, můžete vyrazit do Parku Družba v Praze 4. Zvány jsou všechny generace, takže si přijďte i vy užít nevšední zábavné odpoledne, které je pod záštitou organizátorů ze sdružení Posláním Právě teď! o.p.s. a z Občanského  sdružení Strollering® –  Život v pohybu.

Před časem se náhodně potkaly dvě dámy a začaly si povídat. Jedna pracuje se seniory a věnuje se celoživotnímu vzdělávání a přípravě na stáří a druhá se zaměřuje na aktivity pro rodiče na rodičovské dovolené a jejich děti i rodiny s dětmi postiženými. Obě si zaujatě vyprávěly o své práci a velmi brzy zjistily, že ač každá pracuje se zcela jinou cílovou skupinou, naráží na stejné problémy, kterými jsou nedostatek společných akcí a aktivit pro všechny generace v rodině i ve společnosti a zároveň přetrvávající klišé v pohledu na seniory a stáří. Výsledkem tohoto setkání bylo propojení aktivit organizací, které zastupují, při přípravě prvního ročníku akce „Roztančete svá vnoučata (nejen) v kočárku“.

A jaký program vás čeká?

Během celého odpoledne bude probíhat výuka Strolleringu (cvičení a tanec s kočárky) a Nordic Walking (chůze s hůlkami pro všechny generace) a další aktivity pro děti i dospělé. K dispozici bude vhodné občerstvení.

Na akci mj. vystoupí hudební formace bořící tabu o vkusu seniorů – populární seniorský pěvecký sbor Elpida s rockovou skupinou Please The Trees. Těšit se rovněž můžeme na ochutnávku netradičně pojatého autorského divadelního představení společnosti Senior Help s.r.o. „Divadlo naučí finanční gramotnosti“, které přistupuje ke vzdělávání v oblasti finanční gramotnosti zábavnou a názornou formou.

Cíl akce

Vrcholem celé akce bude secvičení společné taneční sklady, kdy budou moci všichni tančit s kočárky a hůlkami nebo jen tak pro radost. A třeba se podaří i zápis do Guinnesovy knihy rekordů v počtu tančících seniorů (nejen) s kočárky.

Ať jste tedy rodič s dětmi, babička či dědeček s vnoučátky anebo jen senioři, co si chtějí užít zábavy a odbourat tak stereotyp o stáří, přijďte se pobavit a prožít pěkné odpoledne. Těšit se můžete i na herečku a čtyřnásobnou maminku Kláru Trojanovou – Pellertovou a nebo také na Lucii Seifertovou, autorku dětských knížek a držitelku ceny Magnezia Litera.

[vsw id=“kP30790JsrU“ source=“youtube“ width=“425″ height=“344″ autoplay=“no“]

 

Reklama