Rolovací mříže: Účinná obrana proti zlodějům

Dnešní článek osloví především mužské čtenáře. Rozšíříme si znalosti o provedeních a výrobě zabezpečovacích mříží.

Cílem naší pozornosti nebudou mříže kované, jak by se na první pohled mohlo zdát, ale mříže rolovací. Ty nacházejí obrovské uplatnění ve výlohách obchodů, u vstupů do prodejen, ale také například jako zabezpečení garáží.

Ochrana na prvním místě

Na rozdíl od klasických kovaných mříží, které jsou v současnosti spíše uměleckým doplňkem, jsou rolovací mříže jedny z nejpoužívanějších typů ochrany před vniknutím nezvaných zlodějů a vandalů.

Přes den si jich většinou nevšimneme, protože jsou pečlivě schované před zraky zákazníků, abychom měli ničím nerušený výhled například na vystavované zboží. Ve velké míře si je můžeme prohlédnout večer v nákupních střediscích, kdy malé obchůdky zavírají. K vidění jsou rozmanité typy provedení roletových mříží.

zdroj: Univers.cz
zdroj: Univers.cz

Výroba rolovacích mříží

Možná jste se také zaobírali otázkou, jak se vlastně vyrábějí.

Největší výrobce stínící techniky, garážových vrat a rolovacích mříží, firma Univers Tech s.r.o. vyrábí roletové mříže z ocelových, galvanizovaných trubek nebo plných galvanizovaných profilů, popřípadě profilů s mikro perforací, to znamená, že jsou v roletě malé otvory o průměru 3mm.

Společnost Univers vyrábí všechny mříže na individuální přání zákazníka. Nejdříve se připraví hlavní hřídel, na kterou bude ve finále mříž navinuta. Na hřídel se uchytí bubny a navinou pružiny. Poté se přistoupí ke konstrukci samotné mříže. Jestliže se vyrábí mříž s galvanizovaných trubek, jsou trubky mezi sebou spojovány speciálními spojkami, které jsou nýtovány. Mříže můžou být vyrobeny také z tvarovaných trubek, které působí velice esteticky. Postup je obdobný.

Pohonem rolovacích mříží je nejčastěji elektromotor, popřípadě manuální otvírání. Po kompletaci následuje pečlivé kontrola a montáž u zákazníka.

U samotné instalace mříží se nejdříve uchytí vodítka s bočnicí na instalovaný otvor. Poté se namontuje hřídel rolovací mříže a samotný pancíř. Dílo je hotovo. Obchod, garáž, dům a další majetek je bytelně zabezpečený!

Typy mříží

Firma Univers Tech s.r.o. vyrábí rolovací mříže přesně na přání zákazníka, který má na výběr ze čtyř typů provedení. Valencia, Verona, Raventa a Monako.

Rolovací mříže Valencia vynikají rovnými liniemi a krásným moderním vzhledem, tudíž se výborně hodí do obchodních center. Naproti tomu mříže Verona vynikají svým retro vzhledem, který jim dodává vlnitý profil ocelových trubek. Své ideální umístění naleznou v obchodech umístěných v historických centrech měst nebo ve starožitnictví, zlatnictví a podobně.

Kdo si přeje úplné soukromí, aby do prodejny po zavření nebylo vidět, asi nejspíše zvolí třetí typ mříží Raventa. Tento typ se skládá z neprůhledných plných profilů. V neposlední řadě typ rolovacích mříží Monako je určen do prostor, ve kterých je neustále vyžadováno odvětrávání.

Kdo již někdy byl vykraden, jistě ví, jaký je to pocit bezmoci a vzteku, že se nějakému lapkovi zrovna zachtělo po vašem majetku. Ale s pomocí rolovacích mříží už nebudou mít šanci. Tato pevná překážka odradí spoustu nenechavců, kteří si ještě před loupeží dobře rozmyslí, co dělají.

Více informací o bezpečnostních mřížích se dozvíte na adrese www.univers.cz.

Zdroj: univers.cz
Zdroj: univers.cz
Reklama