Richard Gere tíhne k buddhismu. Jeho životní rolí byl podnikatel Edward Lewis

Charismatický fešák, lamač dívčích srdcí, herec, otec, ale také buddhista a příznivec Dalajlámy. Pokud vám tato spojení nic neříkají, pak vám jistě napoví filmové trháky Pretty Woman a Hačikó – příběh psa. Ano, už správně tušíte, že dnes bude v hlavní roli článku Richard Gere.

Své první herecké úspěchy v roce 1973 Richard Gere zaznamenal v divadelní hře Pomáda, ve které si zahrál Dannyho Zucca. S touto rolí se herec dostal až na Broadway.

Do filmového světa vstoupil v roce 1977 díky dramatu Hledání pana Goodbara, avšak světovou slávu mu přinesla až v roce 1990 romantická komedie Pretty Woman, kde si zahrál hlavní roli Edwarda Lewise po boku Julie Roberts. S ní se znovu objevil po devíti letech i ve filmu Nevěsta na útěku.

Herec kvůli pro-tibetským aktivitám nesmí do Číny

Richard Gere letos oslavil 68. narozeniny, za sebou už má dvě neúspěšná manželství s modelkou Cindy Crawford a s herečkou Carey Lowell, se kterou má i jednoho téměř dospělého syna.

Manželství herci nevyšlo. Zatímco jeho ženy měly a mají rády zábavu, on dává přednost klidu. Už na škole si ke studiu vybral obor filozofie a východní náboženství. Jeho silný vztah k buddhismu přetrval až do stáří.

Herec se zapojil do mezinárodní kampaně pro Tibet, je velkým obhájcem lidských práv v Tibetu a velkým zastáncem Dalajlámy. I právě kvůli tomu má zakázaný vstup do Číny.

Gere zavítal do České republiky a líbilo se mu u nás

Richard Gere je velmi charismatickým mužem, který stárne s grácií. Fešák, jehož prostřední jméno je Tiffany po matce, pochází z Filadelfie z Pensylvánie a před dvěma lety navštívil i naši zem. Do Česka se přiletěl podívat na Filmový festival do Karlových Varů. A líbilo se mu u nás! O České republice řekl, že je prostě jednička.

Podívejte se, jak šel čas se známým hercem a jak se  změnil nejen od dob Pretty Woman.

 

Zdroj: Instagram

Reklama