Promoce se blíží: Poradíme, jakou květinu vybrat

Začátek léta je obdobím vysvědčení a promocí našich dětí či vnoučat. Při těchto slavnostních příležitostech, stejně jako při oslavách narozenin a dalších významných událostech jsou kytice nepostradatelné. Jaké druhy květin, a pro jaké příležitosti kytice vybírat si právě představíme.

Čerstvé květiny jsou symbolem krásy a elegance. Ženám je vhodné darovat květiny při každé příležitosti i jako pozornost a připomenutí lásky během všedních dní. Zatímco mužům se květiny podle pravidel společenské etikety darují pouze při slavnostních událostech.

Při darování kytice na promoce, narozeniny a další slavností příležitosti se řídíme věkem a pohlavím obdarované osoby. Je obdarovanou mladá dívka, starší dáma, muž nebo dítě?

Ženám vybíráme pestré a romantické kytice

Ženám dáváme romantické a pestré kytice zdobené nejrůznější dekorací v podobě stužek, mašliček a dekorativních zvířátek, kterými jsou motýli či berušky. Čím je žena mladší, tím pestřejší, jak v barvách, tak ve vůni, může kytice být. Pro mladé dívky volíme veselé odstíny barev (oranžová, růžová, žlutá). Pro starší dámy raději vybereme méně pestřejší barvy standardních květin (růže, lilie, gerbery).

Muži ocení exotické květiny bez zdobení

Mužům dáváme jednodušší květiny střízlivých barev bez zbytečných dekorací. Pro muže jsou vhodné nejrůznější exotické květiny v lýkové či bambusové vazbě. Tyto květiny většinou po uschnutí zachovávají stále svůj vzhled a vydrží tak několik let. Svým vzhledem jsou netypické a pánové je dokáží ocenit.

Skrytá květinová poselství

Romantici a zamilované páry si prostřednictvím květin vyjadřují své pocity. Několik takových skrytých poselství nabídneme.

Lískový oříšek – ještě jeden polibek

Vlčí mák – neprozraďme naší lásku

Meduňka – kudy chodím, stále na tebe myslím

Lobelka – jsi pro mne příliš vznešená

Levandule – tvá slova nejsou upřímná

Ořechový květ – dělej, co chceš

Myrta – naší lásku završíme manželstvím

Reklama
SDÍLET