Prohlížeč od Seznamu usnadňuje orientaci na internetových stránkách

Český internetový vyhledávač Seznam.cz v posledních dnech spustil unikátní novinku. Vlastní internetový prohlížeč, který usnadní hledání na internetu. Prohlížeč se jednoduše ovládá a navíc zobrazuje praktické informace o otvíracích dobách lékařů či obchodů ve vašem okolí.

Internet je fenoménem, bez kterého se dnešní společnost už téměř neobejde. Není proto divu, že na něj čím dál častěji zabrousí i starší generace, kterou zajímá vše od zpravodajství, přes jízdní řády, předpověď počasí, recepty, až po nakupování a komunikaci s ostatními.

Nový prohlížeč od Seznamu

Občas také hledáme konkrétní informace, kterými jsou otvírací doba nákupního střediska, telefonní číslo praktického lékaře nebo adresa úřadu. A čím větší instituce to je, tím složitější internetové stránky často má. Společnost Seznam.cz však nedávno spustila pomůcku, která zobrazí všechny praktické informace z konkrétní internetové stránky na jednom místě. A přitom nemusíte nic hledat! Stačí jeden klik.

Jak s novým prohlížečem od Seznamu pracovat?

krasty-rada
Rádce Krasty, zdroj: Seznam.cz

Nejjednodušším způsobem je přímo vyzkoušení. Internet spustíte s pomocí prohlížeče. Pokud ten od Seznamu ještě nemáte, stačí si jej zdarma stáhnout a nainstalovat ze stránky pod tímto odkazem: www.seznam.cz/prohlizec.

Vyhledejte si stránku vybrané instituce či firmy a otevřete ji. Vpravo nahoře v adresním řádku by se vám měl ukázat malý obrázek s pejskem, u kterého je napsáno „Našel jsem užitečné informace.“ Na psa, kterému se říká Krasty, stačí jednou kliknout. A je to!

Díky tomu se vám na pravé straně v prohlížeči otevře postranní panel, kde uvidíte všechny užitečné informace pohromadě. Záleží samozřejmě na tom, jaké informace ten či který úřad poskytuje, nicméně měli byste v panelu vidět otvírací dobu, adresu, telefon, ale i mapu nebo fotku budovy. Funkce s pomocníkem psem Krastym ušetří čas, který byste jinak strávili hledáním těchto podrobností na mnohdy složitých stránkách úřadů, institucí, firem.

Prohlížeč umí překládat cizojazyčné stránky

A tohle není jediná užitečná funkce, kterou v prohlížeči od Seznamu najdete. Prohlížeč umí také překládat cizojazyčné internetové stránky nebo pomůže utajit nákup vánočního dárku. Stačí nakupovat prostřednictvím anonymního okna.

Více informací o práci s novým prohlížečem od Seznamu se dozvíte příště.

 

Reklama