Proč se vyplatí investovat do zdravotní matrace?

Kvalitu našeho spánku ovlivňuje několik faktorů. Na jednu stranu je to naše psychická pohoda či nepohoda, ovšem na druhou stranu důležitou roli v našem spánku hraje také postel, rošt a především matrace, do které se vyplatí investovat.

 

 

Jen zdravotní matrace nám totiž zaručí spánek bez zbytečného převalování a častého buzení. Nemluvě o tom, jaké bolesti zad vás mohou postihnout na staré protlačené matraci.

Studená, paměťová nebo BIO pěna

Hned na začátku raději zapomeňte na klasické pružinové neboli taštičkové matrace. Vhodnou volbou je zvolit pěnové. Není to jen módní výstřelek dnešní doby, ale pěnové matrace jsou opravdu vhodnou koupí. Vybírat můžete z různých variant vyrobených ze studené pěny, paměťové pěny nebo z BIO pěny. Pěnové matrace se obecně lépe přizpůsobí vašemu tělu, což napomáhá k lepšímu spánku a zároveň i k její delší trvanlivosti. Jejich výhod je tedy opravdu nespočet. Navíc doplníte-li jí o polohovací rošt, potom se z vaší postele stane opravdu komfortní místo na spaní.

Proč koupit zdravotní matraci? – Zbavíte se bolesti zad a jiných obtíží.

Zdroj: Posteleimatrace.cz
Zdroj: Posteleimatrace.cz

Proč koupit zdravotní matraci? – Kvalitní spánek vám dodá dostatek energie na další den.

Investice na několik let

Rozhodnete-li se pro koupi opravdu kvalitní matrace, pak vás vysoká vstupní investice nemine. Ano, na trhu sice najdete i klasické varianty za 2 000 Kč a méně, ovšem o jejich kvalitě se dá často polemizovat. Na druhou stranu není výjimkou ani nabídka matrací v cenové relaci kolem 15 000 Kč. Na začátku koupě si však musíte dobře ujasnit, kam matraci kupujete. Pokud je to pro občasné přespání na chalupě, pak se nevyplatí investovat obrovské sumy. Vybíráte-li ale matraci na každodenní spaní do vaší ložnice, potom si zaplatit kvalitu vyplatí. Zvolit můžete také zlatou střední cestu, kdy se jejich cena pohybuje v rozmezí 5 000 Kč až 10 000 Kč.

Zdroj: Posteleimatrace.cz
Zdroj: Posteleimatrace.cz

Proč koupit zdravotní matraci? – Její vyšší cena vám zaručí delší trvanlivost matrace.

Reklama