Prezidentské volby 2013

Na začátku roku 2013 se zúčastníme bezpochyby jedné z největších politických událostí celého roku, a to první přímé volby prezidenta České republiky. Volební místnosti se otevřou v pátek 11. a v sobotu 12. ledna 2013.

 

 

Prezidentské volby 2013 jsou významnou událostí, a v této souvislosti vám chceme představit kandidáta na prezidenta České republiky, pana Přemysla Sobotku.

Přemysl Sobotka je vystudovaný lékař, který do roku 1996 působil na pozici primáře rentgenologie v Liberecké nemocnici. Od roku 1996 až do současných dní zastává pozici senátora. Po celou dobu své politické působnosti zůstal věrný své mateřské straně ODS.

Vybrali jsme pro vás nejdůležitější politické cíle prezidentského kandidáta v prezidentských volbách 2013.

Suverénní stát

Přemysl Sobotka vyznává myšlenku zachování suverénní České republiky. Zastává aktivní a suverénní členství v Evropské unii, bez podlézání a nadbíhání. Je pro svobodný rozvoj ekonomiky bez přílišných brzdících faktorů.

Euro pouze s referendem

Jako většina obyvatel republiky zastává názor, že o možném přijetí Eura by měli hlasovat občané v referendu. „Bude-li se nadále prohlubovat propad konkurenceschopnosti EU, budu pro zachování české koruny.“ uvedl pan Sobotka.

Zdravá energetika s využitím jádra

Rádoby ekologické kroky v podobě zastavěných polí solárními kolektory nejsou zrovna tou pravou cestou. Nejenže je takto vyrobená elektřina drahá, ale její efektivita je nesmírně nízká. Rozumnou cestou je využití jaderné energetiky, která je ekologická, bezpečná a nadmíru efektivní. Například solární elektrárna o výkonu necelých 3MW zabírá zhruba plochu 12 hektarů, kdyžto Jaderná elektrárna Temelín s výkonem 2000 MW zabírá plochu 143 hektarů. V porovnání má solární elektrárna v poměru výkonu k záběru půdy hodnotu 0,24 MW na 1 hektar. Naopak jaderná elektrárna má tuto hodnotu okolo 14 MW/ha, což je znatelný rozdíl.

Navíc v dohledné budoucnosti se rýsují technologie na zpracování a další využití vyhořelého jaderného paliva.

Stop korupci a podvádění

Přemysl Sobotka prosazuje zájmy vymýcení korupce, jako společenského nešvaru, se kterým může začít bojovat každý z nás svým chováním v duchu fair play, střídmosti a uměřenosti.

Už žádné dluhy, které podněcují vznik dalších dluhů

Moderní civilizace si příliš rychle navykla na život v dluzích. Tyto dluhy se musí ovšem řešit a ne jen lepit dalšími dluhy. Vytloukání klínu klínem nemá smysl, proto je zapotřebí udělat rázné, i když zpočátku bolestivé kroky.

Kandidát ODS v Prezidentských volbách 2013 Přemysl Sobotka zastává další body, kterými jsou účelná zahraniční politika podporující ekonomiku ČR, důsledné dodržování zákona bez výjimek, dodržování principů demokracie a mnoho dalšího. Významně je proti totalitě a neúctě k jednotlivci či proti byrokratickým nařízením omezujícím svobodu občana.

Zadluženost je velkým nepřítelem státu, proto chce ODS sladit rozpočtovou politiku na centrální i krajské úrovni. Kraje bez dluhů chce ODS realizovat prostřednictvím snížení nákladů krajských úřadů až o 10% či snížením provozních výdajů alespoň o 5%. Důležitým krokem, který je v našem státu zapotřebí, je bezpochyby zpřístupnění regionálních železniční sítě soukromým dopravcům, které přinesou cestujícím lepší služby za mnohdy levnější ceny. Konkurenční prostředí jen prospěje.

Pod heslem Kraje bez dluhů chce ODS mimo jiné zlevnit regionální dopravu prostřednictvím zavedení mikrobusů na málo vytížených spojích či udržet v krajích vysokou kvalitu zdravotní péče.

Palčivou otázkou jsou samozřejmě pracovní místa. Občanská demokratická strana si klade za cíl eliminovat sociální výhody těm, kteří se práci vyhýbají. Naopak potřebná pomoc se dostane zdravotně postiženým, seniorům či rodičům s dětmi. Snahou je liberalizovat pracovní trh a motivovat soukromý sektor k nabízení pracovních míst.

Tohle byl jen zlomek výčtu preferencí kandidáta na prezidenta České republiky pana Přemysla Sobotky a celé politické koncepce Občanské demokratické strany. Vyberte si svého kandidáta a přijďte jak k současným krajským volbám, tak posléze i k volbám prezidentským.

Reklama
SDÍLET