Přemek Podlaha slaví 50 let na scéně

Z dětství si jej můžete pamatovat jako Toníčka z písně Ivana Mládka, on sám má nejraději přezdívku Přemek Jablko. Jeho účinkování v pořadech propagujících zahrádkaření a chalupaření nezhatila ani změna režimu. Jeho jméno se stalo synonymem české vynalézavosti a video z jeho pořadu, kde jeden z hostů vysvětluje, jak si vyrobit sněžné prkno, má 65 000 zhlédnutí. Představujeme vám Přemka Podlahu.

Kdo z nás se občas nehrabe v záhoně, či neseká trávu. Pro někoho to je trest, pro druhého odměna po náročném dni v práci. Řada lidí považuje zahradničení za své hobby. Pan Přemek tomu věnoval celý svůj život a rozhodně nemá čeho litovat.

Muž, který odpovídá na dva až tři dotazy denně v metru, oslavil letos sedmdesáté třetí narozeniny. Především však slaví padesát let na filmové scéně.

Ti z nás, kteří pamatují černobílé obrazovky, mohli vidět p. Podlahu od roku 1975 v pořadu Deset stupňů ke zlaté. Od roku 1987 uváděl v Československé televizi pořad Receptář. Vymyslel soutěž Jablko roku, které každoročně moderoval. Je autorem nebo spoluautorem řady knih o zahrádkaření, chalupaření či vaření. Napsal také soubor fejetonů.

Přemek Podlaha bezesporu patří mezi osobnosti naší obrazovky. Má své věrné fanoušky a stále neztrácí na popularitě. Co popřát takto výjimečnému muži? Rozhodně pevné zdraví a kupu dobrých nápadů, na které Přemek čeká s otevřenou náručí.

 i-Senior.cz

Reklama