Předvánoční úklid už klepe na dveře…

Upéct cukroví, pro každého sehnat ty pravé dárečky, ozdobit vánoční stromeček … a také zvládnout předvánoční úklid. Okolo toho všeho se točí myšlenky hospodyněk. Máme pro vás pár tipů, jak vše zvládnout a ještě si užít předvánoční atmosféru.

 Tip na předvánoční spokojenost

Věnujte čas především předvánočním přípravám, které vám dělají radost – je jedno, jestli je to pečení cukroví, vlastnoruční tvoření výzdoby nebo balení dárečků. Právě tyto činnosti vykouzlí tu pravou vánoční atmosféru, ne zběsilé poletování s hadrem. A pokud vás to neoslovilo, vyrazte směle někam na hory, Vánoce jsou přeci časem klidu a pohody a chceme si je především užít…

A jak si čas úklidu alespoň trošku zpříjemnit? Dejte si něco dobrého

Pokud už před vánočním úklidem není úniku, zkuste si „nutné zlo“ alespoň zpříjemnit – dejte si skleničku vína nebo připravte lahodný čaj. Když si k úklidu ještě pustíte dobrý film, určitě vám žehlení půjde rychle od ruky.

Buďte efektivní, šetřete energii a čas při běžných činnostech

Vždy se zaměřte na jednu činnost a nenechte se rozptylovat dalšími aktivitami. Pro utírání prachu volte přípravky s obsahem antistatických složek, které také zabraňují opětovnému usazování prachu. Praktické jsou čisticí prostředky ve spreji, jsou praktické, urychlí a usnadní čištění.

Střídmě si určete priority. Co není ve vašich silách, ani neplánujte. Jednotlivé činnosti vždy dokončete a až pak postupujte k dalším.

Volte univerzální pomocníky. Pro ovládnutí prachu, špíny nebo mastnoty využijete například pěnové přípravky, které jsou ideální zejména pro použití v kuchyni.

I krb se může lesknout čistotou

Kde jinde byste hledali to pravé teplo domova než před vyhřátým krbem? Krb je krásným prvkem v domácnosti, to ví každý, stejně jako to, že na pravidelnou údržbu a vyleštění krbového skla si musíte vyhradit hezkou řádku minut.

Existuje jednoduché řešení – na hadřík nebo ještě lépe na noviny naberte malé množství popela a vnitřek skla lehce přetřete – budete se divit, jak se sklo bude lesknout.

I malá pomoc je vítána

Nemusíte všechno zvládnout sami, přizvěte si k úklidu i malé pomocníky, kterým můžete svěřit dílčí úkoly. Například utírání prachu není náročná činnost a kromě výchovného prvku ušetříte i trochu času, který následně můžete věnovat právě třeba dětem.

 

Reklama