Pozvánka do Muzea rekordů a kuriozit

Vážení čtenáři magazínu i-Senior.cz, pokud nevíte, kam společně s vašimi vnoučaty vyrazit na výlet, pak bychom vás rádi pozvali do Muzea rekordů a kuriozit v Pelhřimově.

foto: Muzeum rekordů a kuriozit v Pelhřimově

V Muzeu rekordů a kuriozit je k vidění mnoho exponátů a fotografií z překonávání všedních i nevšedních rekordů. Velmi zajímavá je nová expozice s názvem Zlaté české ručičky. V ní naleznete například kytary, vázy, obrazy a další předměty vyrobené kompletně ze sirek.

Více než 80 staveb postavil pan Tomáš Korda, který spotřeboval 571 871 sirek, 248 344 zápalkových hlaviček a prací strávil více než 63 000 hodin.

 

Pražský hrad ze špejlí

Mezi unikátní exponáty patří Pražský hrad v měřítku 1:125, který je kompletně postaven ze špejlí. Pražský hrad z 10 800 špejlí postavil Ladislav Novák z Mišence. Práce trvala přes 1 550 hodin a bylo spotřebováno 115 balení lepidla Kanagon.

 

Kde expozici naleznete?

Expozici Zlaté české ručičky můžete vidět v Pelhřimově na adrese Nábřeží rekordů a kuriozit 811. Samotné Muzeum rekordů a kuriozit a další expozice se pak nachází v centru Pelhřimova v Dolní bráně na adrese Palackého 47.

Muzeum rekordů a kuriozit můžete navštívit každý den od 9:00 do 17:00 hodin.

 

Reklama