Pokojové rostliny vám zútulní, provoní a osvěží domov. Nepodceňujte jejich sílu

Rostliny v domě neslouží jen pro potěšení. Jejich funkcí rozhodně není pouze domov zkrášlit, a tak kromě estetiky za pokojovými květinami hledejte mnohem více. V místnosti vám krásně pročistí vzduch a pomohou vám zklidnit tělo i mysl po náročném dni.

V žádném bytě by neměly chybět rostliny. Tím, že je v místnosti vyměníte za umělé, se připravujete nejen o výbornou čističku vzduchu a vlastní ingredience na vaření.

Květiny přispívají na kvalitě ovzduší

Jistě pro mnohé není žádnou novinkou, že rostliny mění oxid uhličitý na kyslík. Tu stejnou službu vám splní i pokojové květiny, proto se o jejich přítomnost rozhodně neochuzujte v žádné místnosti.

Kyslík ovlivňuje všechny části našeho těla a blahodárně působí i na mozek. Květiny jsou také skvělým antistresovým prvkem v domácnosti. Zelená dekorace vám tak pomůže zregenerovat celý organismus.

 

Natrhejte si čerstvé a domácí rostlinky do jídla

Kytky ale nejsou vhodné jen k pročištění vzduchu. Využít je můžete i na vaření. Doma si tak vypěstujte vlastní ovoce, zeleninu i bylinky. Víte, že si v bytě nebo na balkoně můžete vysadit banánovník, citrusy, ananas, fíkovník i avokádo? To vše samozřejmě v zakrslé formě.

O tom, jak je skvělé moci si utrhnout doma lístky stévie na doslazení čaje, čerstvou mátu na výtečnou limonádu nebo avokádo na domácí pomazánku, snad ani nemusí být řeč. Navíc vše budete mít pod kontrolou, a tak nebudete muset tápat, odkud ovoce pochází, zda je zelenina bio nebo zda jsou bylinky opravdu čerstvé.

 

Květiny vám provoní a zútulní váš domov

Nyní se pojďme ale vrátit k té nejzákladnější funkci květin, a to je estetičnost. Mnozí si pokojové rostliny do bytu dávají také pro pocit útulnosti. Vybírat lze z nepřeberného množství květin, a tak mnohdy i právě ony doladí místnost k dokonalosti. Zvolit můžete kvetoucí rostlinky, voňavé i osvěžující.

Umístit květiny v pokoji halabala ale nelze. I přestože jsou skvělými společnicemi, je nutné se při jejich rozmístění zamyslet. Každá květina si přeje něco jiného. Některým svědčí ostré slunce, jiné vyžadují stín, některé potřebují teplo, jiné zase chladnější prostředí.

 

TIP: Výhodou také je, že květiny jsou skvělým odpuzovačem hmyzu. Zbavíte se tak dotěrných muněk, mušek, komárů a dalších nezvaných hostů.

Reklama