Pohyb na delší vzdálenosti ulehčí elektrický skútr

Elektrický skútr Pride Colt, zdroj: www.krosmedical.cz

Cenu zdraví si mnoho z nás uvědomí až v době, kdy nám opravdu začne něco scházet. U smyslových vjemů, jakými jsou zrak či sluch, stejně jako u pohybových schopností toto platí dvojnásob. Jen si představte, kolik překážek musíte překonat, než se dostanete do obchodu nebo k lékaři. Starší osoby se sníženou pohybovou schopností jsou proto často odkázány na pomoc ostatních. Naštěstí moderní kompenzační pomůcky pomáhají prožít kvalitnější život a snížit míru závislosti.

Reklama

Pro osoby se sníženou pohybovou schopností je zpočátku frustrující závislost na pomoci rodiny. Tato frustrace ustoupí, jakmile handicapované osoba zvládne pohyb na invalidním vozíku a především se psychicky vyrovná se svým dočasným či trvalým handicapem.

Současné invalidní vozíky jsou konstruovány tak, aby svým majitelům v co největší míře usnadnily pohyb. Jsou proto stavěny z lehčích, ale pevnějších materiálů, lze je snadněji ovládat a jsou lehce složitelné. A to i bez cizí pomoci. Tento parametr je důležitý, obzvlášť pokud vozíčkář aktivně řídí automobil.

Podle zvoleného typu invalidní vozíky disponují ergonomicky tvarovaným sedákem s opěradlem, které je vhodné pro dlouhodobé sezení.  Zároveň lze invalidní vozík vybavit měkčenými područkami, které zmírňují vznik otlačenin.

Elektrické invalidní vozíky usnadní pohyb

Starší osoby již nemají dostatek sil, aby zvládly samostatný pohyb na invalidním vozíku. Jejich samostatnému pohybu proto pomáhají elektrické invalidní vozíky. Ovládání vozíku se provádí kolébkovým systémem páček, který není nikterak fyzicky náročný. Toto ovládání je obvykle umístěno na řídítkách. Ovládání rukou je proto snadné a rychlé.

Elektrické vozíky, zejména tedy invalidní skútry ale nevyužívají pouze osoby se sníženou pohyblivou schopností. Jako kompenzační pomůcku invalidní skútry využívají i senioři, kteří mají problém s chůzí na delší vzdálenosti. Invalidní skútr totiž umožňuje snadný pohyb například do obchodu nebo k lékaři.

Kdo může řídit elektrický invalidní vozík

Na elektrické invalidní vozíky a skútry se nevztahují žádné řidičská oprávnění.  Jedná se o standardní pomůcku pro přepravu handicapovaných osob. Z tohoto důvodu je možné elektrické invalidní skútry řídit po všech veřejných komunikacích. Jedno omezení ovšem mají. Jejich řízení je určeno pro osoby starší 18 let a osoby právně způsobilé.

Invalidní vozíky a skútry od společnosti KrosMedical

Invalidní vozíky i elektrické invalidní skútry a další kompenzační pomůcky pro handicapované osoby dodává na český trh nizozemská společnost KrosMedical. Společnost se specializuje na prodej nových, ale i použitých invalidních vozíků, které pořídíte za příznivé ceny. V KrosMedical zároveň pořídíte handbike, které nahrazují jízdní kolo seniorům a tělesně postiženým osobám.

Reklama