Pětka Mečů

Karty s číslem pět přinášejí změnu. U karty Mečů nemůžeme očekávat nic klidného a harmonického, proto i tato karta přináší komplikace, které nás můžou ke změně i nedobrovolně přinutit. Meče nabádají tazatele k poctivosti vůči sobě samému.

 

 

Pětka nám tedy naznačuje změnu a to v podmínkách, které přicházejí zvenčí. V případě Mečů jde o společnost lidí, kteří nejsou ani ryba, ani rak, své problémy přehazují na druhé lidi, nejsou čestní, přející, nakonec ani zajímaví tím, co dokázali. Konfliktů se na nás hrne ze všech stran velmi mnoho a my přemýšlíme, jak se zachránit. Jde o slovní útoky, pomluvy, diskriminaci, jednání s úředníky na nízké profesní úrovni.

Nezřídka nám tato karta naznačuje neúspěch, ztrátu energie, porážku, bezhlavé řešení problémů, bezradnost, násilí.

Jak z této situace ven mohou ukázat karty položené kolem, protože z této situace si nemůžeme pomoci sami. Buď vytrváme, vše sneseme a blízká budoucnost přinese řešení. Nebo budeme sami chtít řešení nalézt, což pro nás bude bolestivější a konfliktnější a nakonec rezignujeme a budeme muset znaveni čekat na řešení, které by přišlo i bez našich šrámů.

Je otázka, co je komu vlastní a zde teprve nalézáme skutečný význam karty. Dokážeme-li čekat, až bude lépe a pak teprve něco začít řešit a nepoučeni pokračovat dál. Nebo jdeme hlavou proti zdi, utržíme šrámy, při jejich hojení si uvědomíme hranice svých možností a poučíme se a posíleni těmito zkušenostmi přijmeme řešení a pokračujeme dále životem.

Význam – podrazy, neúspěch, útoky, násilí.

Zdraví – infarkt, stres, játra, únavový syndrom.

Profese – policista, úředník, politik.

Poučení – omezení si klademe pouze my sami.

Se všemi kartami Velké arkány tato karta upozorňuje na oblast, kde nás čeká vyostřený problém.

Reklama
SDÍLET