Pětka Kalichů

Tato karta přináší prohloubení krize. Dosud jsme nenašli cestu ze spleti negativity, do které jsme dostali sami sebe díky lhostejnosti k vlastním potřebám. Ocitli jsme se ve fázi, která nám zřejmě zkomplikuje na ši budoucnost.

 

 

Stále trvá období nespokojenosti, neschopnosti nalézt vnitřní klid a štěstí. Chybí nám radost ze života. Jsme jako zvířata v kleci a snažíme se jít hlavou proti zdi. Nenecházíme co hledáme. A zatím se ani neptáme, jestli opravdu víme, co hledáme a hledáme-li to vůbec.

Dlouhodobý stav negativity se nutně musí projevit v našich blízkých vztazích i v ostatních sociálních kontaktech. Uzavíráme se do sebe a posilujeme v sobě pochybnosti a beznaděj. Díky tomu vyzařujeme energie, které z nás dělají nesympatické lidi, o jejichž společnost nikdo nestojí. Působíme jako outsideři. Dokud nepochopíme, že si musíme pomoci sami nalezením vnitřního klidu a uvědoměním si sama sebe, bude se naše vnitřní krize prohlubovat. Nikdo do nás nevidí, jen my sami. Přijdou fóbie, nikam nevedoucí cesty rychlých úniků. Pokud se rozhlédneme kolem sebe, zjistíme, že v tom nejsme zdaleka sami. Hodně lidí rezignovalo na štěstí. Je otázkou, proč vlastně.

Být šťasten není nic mimořádného. Je nutné mít trvale na mysli, co opravdu vnitřně potřebujeme. Ostatní přijde samo. Nedělejme kompromisy vůči sami sobě, nikomu tím nepomůžeme a sami sobě dozajista uškodíme.

Význam – vnitřní krize, fóbie, diskriminace.

Zdraví – psychické problémy, lymfatický systém.

Profese – psychiatr, psycholog, věštec.

Poučení – chovej se k sobě tak, jak chceš, aby se ostatní chovali k tobě.

Tato karta ve spojení s ostatními pouze zesiluje negativní vlivy, či komplikuje ty pozitivní. Naznačuje ale, že se blíží změna.

Reklama
SDÍLET