Pacientům v Nemocnici Vítkov zpříjemňuje pobyt harmonikář

Pacientům v léčebně dlouhodobě nemocných v Nemocnici Vítkov zpestřuje program vitální harmonikář Oldřich Jež. Harmonikář navštívil Nemocnici Vítkov poprvé v minulých dnech. Hned si ale získal oblibu pacientů.

 „Vystoupení harmonikáře naše pacienty skutečně nadchlo, jídelna byla během vystoupení úplně plná. A když hrál pan harmonikář písně jako „Ku Praze uhání vlak“, snad každý z našich seniorů tady ožil. Bylo to opravdu příjemné odpoledne, které jsme si všichni užili,“ říká vrchní fyzioterapeutka LDN Nemocnice Vítkov, Vladimíra Dobiášová.

Vitální muzikant Oldřich Jež bude na oddělení LDN pravidelně navštěvovat dvakrát za měsíc.

Program zpestřuje canisterapie či kognitivní trénink

O zábavu ale mají zdejší pacienti postaráno i v mezičase mezi kulturním programem. Pravidelně se mohou účastnit například hraní deskových her, canisterapie se speciálně vycvičenými psy, outdoorových aktivit či soutěží zaměřených na kognitivní trénink a výcvik pozornosti.

V nejbližších týdnech pak čeká seniory například tvoření vánočních přáníček, výroba svíček, adventních věnců a samozřejmě vánočního cukroví.

„Výroba sezonních dekorací je pro mnohé seniory velmi oblíbená aktivita, která také zlepšuje jemnou motoriku a dodává na dobré náladě i sebevědomí při pohledu na krásný výrobek. A když se pak pozitivní myšlení odrazí i na zlepšení zdraví, není lepší odměny,“ uzavírá Vladimíra Dobiášová.

Reklama