Ostropestřec mariánský byl ve starověku používán na hadí uštknutí

Detoxikace a regenerace jater, astma, deprese, nevolnost, alergie a migréna. Ne, skutečně tu nevyjmenováváme žádné civilizační choroby. Tento výčet představuje seznam neduhů, proti kterým částečně pomáhá ostropestřec mariánský. Říkáte, že jste o něm nikdy neslyšeli? Tak to je skutečně načase tento zázračný bodlák poznat.

Ostropestřec mariánský, latinsky Silybum marianum, aneb mohutný bodlák s jasně purpurovými květy je rostlinka kvetoucí od července do září, která je pro svůj vzhled navíc pěstována jako okrasná rostlina. Kromě své krásy vás však okouzlí i širokým využitím v lékařské oblasti. Díky svým léčivým, regeneračním a detoxikačním účinkům vám podpiruje v léčbě mnohých neduhů a nemocí.

 Žádná moderní vymoženost, nýbrž ověřený a pradávný lék

Ostropestřec mariánský je pro své léčivé účinky využíván již dlouhou dobu. Původ této rostlinky sahá ke Středozemnímu moři, v jehož okolí se v dávné době antiky využíval jako tradiční lék, který byl podáván proti hadímu uštknutí.

O pár století později, přesně v 17. století, se ostropestřec začal využívat kvůli svému vlivu na játra, krevní tlak, dutinu břišní nebo deprese či melancholii.

K čemu je ostropestřec dobrý?

Ostropestřec se vám bude hodit při léčbě mnoha neduhů a nemocí a navíc jej můžete užívat i preventivně. Jeho jméno je samozřejmě především spojeno s onemocněním jater. Kromě toho, že pomáhá proti různým jaterním nemocem (cirhóza jater nebo zánět, apod.), vám ostropestřec s játry pomůže i preventivně. Dokáže totiž játra detoxikovat a regenerovat. Abychom však nezůstali pouze u jater, ostropestřec pomáhá i proti žlučovým kamenům a jiným žlučovým onemocněním, křečovým žilám, nemocem sleziny nebo dvanácterníku, při problémy s kolikou nebo žloutenkou. Pomůže vám i při mononukleóze, otravě léky, zmírnění následků chemoterapie, ale také s alergiemi, astmatem, depresí a migrénou.

A na závěr menší zajímavost. Kvůli svým trnům je ostropestřec přezdíván jako „Kristova koruna“. 

Reklama