Ostravská poliklinika ošetřuje lymfatické potíže pomocí tejpů

zdroj: pixabay.com

Lymfatické obtíže snadno poznáme podle typických otoků či pocitu těžkých nohou. Mezi běžná řešení těchto obtíží patří manuální či přístrojová lymfodrenáž, které jsou efektivní a nabízejí okamžitý účinek. Moderní alternativou a doplňkem k lymfodrenáži však mohou být i lymfatické tejpy pomocí speciálních pásek.

Reklama

 „Tejpování dnes už téměř všichni znají v souvislosti s řešením obtíží kloubů či svalů. Stejně dobře ale tejpy mohou fungovat i při léčbě lymfatických problémů, které řeší velmi efektivně a pohodlněji než kompresní pomůcky. Důležité je ale tejpování svěřit opravdu odborníkům, kteří nejen znají správné rozmístění tejpů, ale umí volit i adekvátní napětí a délku, říká Šárka Antošíková, vedoucí fyzioterapeutka Polikliniky AGEL Ostrava, s tím, že lymfo-taping je možné využívat v rámci regenerace, u poúrazových stavů i po operacích či léčbě.

Na Poliklinice AGEL v Ostravě na Tyršově ulici je lymfo-taping využíván nejčastěji u pacientů s otoky dolních končetin. Výhodou je přitom délka trvání terapie v řádech dní, a to aniž by tejpy pacienta jakkoliv omezovaly nebo musel kamkoliv docházet. Dokud totiž nalepený tejp drží na svém místě, plní svou léčebnou funkci.

„Lymfo-taping je metoda, která pomáhá udržovat a vytvářet vyvážený stav lymfatického systému při zajištění maximálního komfortu pro pacienta. V případě obtíží je ideální kombinovat lymfodrenáž a lymfatické tejpování, které společně dosahují nejlepšího efektu,“ doplňuje Iveta Volná, lymfoterapeut Polikliniky AGEL Ostrava, a upozorňuje, že lymfo-taping ovšem není vhodný pro pacienty s porušenou vrchní vrstvou kůže, vyrážkami a jinými kožními obtížemi.

Ošetření pomocí lymfo-tapingu mohou využít pacienti i bez doporučení. Cena lymfo-tapingu se pohybuje v řádech desítek až stovek korun v závislosti na rozsahu obtíží.

Reklama