Osmička Kalichů

Pokud si vytáhneme při výkladu tuto kartu,, čeká nás změna. Jde o zpravidla nedobrovolné ukončení části života, kterou jsme nezvládli a musíme začít znovu, jinde a jinak.

 

 

 

Štěstí jsme nenašli v sobě a nebyli jsme schopni dávat ho ani jiným. Již není kam jít, musíme se vrátit na rozcestí a volit další z cest, která se nám na začátku nabízela. Díky zbytečně vynaloženému úsilí si uvědomujeme potřebu správně a s rozvahou volit hned zpočátku.

Na této kartě jde o ukončování vztahů, ve kterých jsme lásku a štěstí nenalezli, o rozvody, stěhování, často nedobrovolné, změnu zaměstnání, nesplněná přání, zklamání, smutek. Měli bychom se naučit neulpívat na čemkoliv přežitém, i když se to zprvu jeví jako nemožné. Vyprošťujeme se ze starých zvyklostí a zabydleného prostředí, kde jsme chtěli nalézat jistotu a zavírali jsme oči před realitou. Nyní jdeme svou vlastní cestou. To samo o sobě znamená štěstí nalezení sama sebe, i když nám na začátku cesty může být těžko.

Význam – změna, osvobození.

Zdraví – dieta.

Profese – právník, obchodník, moderátor.

Poučení – Úspěšný člověk se mění dříve, než-li musí.

Ve spojení s ostatními kartami navozuje změnu. Zásadním způsobem doplňuje významy karet Velké arkány. Se změnovými kartami může přinést drastickou změnu (Věž), varování (Kolo štěstí). S osudovými kartami mluví o lekcích osudu (Spravedlnost). Se vztahovými kartami naznačuje silný vztah, přicházející krizi, která partnerské vazby prověří a v tomto případě nabádá k našemu poctivému přístupu (nemá smysl zavírat oči před problémy, pokud se vztah ukáže jako nefunkční, s jeho ukončením ukončíme i zkrátíme naše trápení a nespokojenost).

Reklama
SDÍLET