Od bolesti zad pomůže správná židle

Dnešní článek bude inspirací pro všechny ty, co zaměstnávají, popřípadě pro nespokojené zaměstnance, kteří se nebojí svému zaměstnavateli navrhnout změnu k lepšímu.

 

 

 

Ti, co pracují v kancelářích a většinu pracovní doby prosedí na židli, jistě ví, jaké to je odcházet po osmi hodinách s bolestmi zad. Pokud nepatříte k vášnivým sportovcům, těžko doma svou páteř rozhýbete opět k životu. Neléčená bolest zad se s námi pak táhne po celou dobu našeho života, a rozhodně bychom ji neměli nechávat náhodě. Proto je důležitá prevence, třeba v podobě správné židle.

A jak vybrat tu správnou židli?

Důležitá je rozhodně bezpečnost. Tu poznáte podle stability židle, kdy nejideálnější variantou je pětiramenné podnoží s protiskluzovými kolečky.

Neméně důležitou vlastností dobré židle je také nastavitelnost. Každý jsme jiný a každý máme jiné potřeby. Proto nastavitelnost výšky sedadla, bederní opěrky, šířky vzdálenosti mezi opěrkami by měla být automatická.

Kvalita především. Samozřejmě je důležitá i cena a ne vždy platí, že co je drahé, je kvalitní. Dbát na kvalitu materiálu se ale vyplatí, a to nejen v teplých měsících, kdy i ve třiceti stupních se pracovat hold musí.

Židle nebo masáž

Pokud se však váš zaměstnavatel nemá ke koupi nových křesel, tak mu zkuste navrhnout vy, že budete potřebovat kancelářské židle, které vám uleví od bolesti zad. Inspiraci najde například v internetovém obchodě stolicky-stoly.sk.

A kdyby ani ty správné židle nepomohli, pak zkuste vsadit na odzkoušenou variantu, v podobě masáže. I s tím vám ale může pomoci zaměstnavatel. Nevíte jak? Ať už se ve vaší práci chystá školení, meeting či kongres někde mimo vaše kanceláře, většinou s touto nepopulární činností jsou spojeny i ty příjemnější, jako například zmiňované masáže. Dnes již téměř každý hotel podobné služby nabízí, výjimkou není ani hotelgalileo.sk.

Reklama