Oceňte osobitost rustikálního nábytku i u vás doma

Rustikální styl je inspirovaný přírodou, je funkční a je dlouholetý. Nábytek v rustikálním stylu se vyznačuje především prvotřídní kvalitou, která odolá času i použití. Slovo „rustikální“ pochází z francouzského slova „rustique“ a v překladu znamená hrubý. Doslovně řečeno se jedná neotesané dřevo vhodné na venkov, ovšem ve velkém si své místo nachází i ve městech.

Rustikální nábytek je vhodný do ložnice, obývacího pokoje, kuchyně, koupelny a chodby. Vykouzlí dokonalou atmosféru domova a zútulní i rozlehlé a vysoké místnosti. Dokonalou kombinací je mohutný masiv s kůží, který je velmi oblíbený také v jídelnách a domácích kancelářích.

Nedejte šanci modernímu neosobnímu stylu

Zdroj: Pixabay.com
Zdroj: Pixabay.com

Nábytek rustikálního stylu působí mnohdy starožitným dojmem a velmi často se při jeho výrobě ve finální fázi používá technologie takzvaného umělého stárnutí dřeva. Na pohled tak působí nábytek staře, ovšem při důkladném prohlédnutí je znát, že se jedná o kvalitní a poctivou práci.

Rustikální styl je vhodný pro všechny, kteří si potrpí na luxusu a kteří se obloukem vyhýbají velkým obchodním domům, kde se vyrábí nábytek jak na běžícím pásu. Rustikální obývací stěny v takových obchodech těžko najdete.

Kombinace odstínů dřeva nejvíce vynikne

Zdroj: Pixabay.com
Zdroj: Pixabay.com

Do rustikální ložnice se většinou pouští zralejší páry, které se chtějí modernímu neosobnímu nábytku zcela vyhnout. Osobitost dřeva a zpracování je jak u postelí, tak i šatních skříní velká.

Tento stylový design oživí každý interiér, a to ať už si zvolíte pouze jeden kousek v tomto stylu nebo celé vybavení domácnosti. Při výběru nábytku v rustikálním stylu je možné se doslova vyřádit v barevných kombinacích. Nejvíce však styl vynikne v odstínech dřeva.

Reklama