Nevšední zážitek s degustací vína

Máte rádi víno a chtěli byste se o něm dozvědět více? Nebo byste rádi svou oslavu či rodinnou akci zpestřili zajímavým a netradičním programem?

 

 

 

Jestli vaše odpověď byla alespoň jednou ano, máme pro vás výborný tip. Tím je degustace vína s profesionálním sommeliérem. Nejen, že si vychutnáte znamenitá vína, ale navíc se naučíte jak správně víno degustovat.

 

Jak ochutnávat víno?

Degustace vína probíhá ve třech základních krocích. Nejdříve zhodnotíme víno ve sklenici pohledem proti světlu. Víno musí být čisté, nezakalené a bez nečistot, jakými jsou například kousky korku.

Druhým krokem je přičichnutí. Se sklenici mírně zakroužíme, čímž uvolníme aromatické silice a přivoníme si k její hraně, kde je aroma nejsilnější. Naopak ve středu sklenice je aroma nejslabší, z důvodu odpařování alkoholu. Víno nám poskytne širokou paletu vůní. Můžeme rozpoznávat například vůně ovoce, květin, koření či dřeva.

Poslední fází je samotná ochutnávka, při které doušek vína lehce poválíme v ústech a chvíli necháme na jazyku. Odkryje se nám tak rozmanitý svět chutí a fantazií. Citrusové plody, nasládlé ovocné chutě, nádech vanilky. Tyto a mnohé další chutě ve víně spolehlivě rozpoznáme. Po spolknutí se nám odhalí druhá chuť vína. Je-li trpké, zanechává v ústech pocit kyselosti nebo je naopak příjemné s plnou a vyváženou chutí.

K vínu patří barvitá přirovnání a mnoho povídání. A právě o barvě, vůni a chuti vína se při ochutnávání vedou dlouhé diskuze.

 

Degustace se sommeliérem

Jedině odborník a zkušený znalec vín je schopen podat okouzlující příběh původu ochutnávaného vína, dokáže popsat historii odrůdy a popsat ty nejrozmanitější chutě.

K ochutnávání patří také konzumace sýrů, ovoce a dalších pochutin. Díky tomu se nám chutě výtečně propojí a vytvoří ojedinělý zážitek. A co více, zachutná-li nám konkrétní vzorek, víno si můžeme přímo na degustaci také zakoupit. Nebo stačí navštívit internetový obchod Winehouse.cz, který zajišťuje prodej vína online.

Přes stránky Winehouse.cz lze pohodlně objednat také  profesionální ochutnávky vín se sommeliérem a bohatým občerstvením, které zajišťuje společnost Wine concept s.r.o.  Navíc získáte 10% slevu na nákup vín v e-shopu Winehouse.cz.

Dopřejte sobě i svým přátelům nevšední zážitek a vychutnávejte krásy výborného vína v ryzí podobě.

Reklama