Nebij ho do hlavy, bude hloupej

„Fanouši, my jsme asi zaspali. Asi nebo opravdu? No, asi určitě!“ „Kde jsou moje blatníky?“ „Kdo z rodičů chce vidět idiota, nechť se staví do ředitelny.“ „Jmenuji se Igor Hnízdo.“

 

 

 

Dnešní film se odehrává krátce po válce, kdy chlapecká třída na předměstí Prahy je už zcela nezvladatelná, a tak se jednoho dne učitelka Maxová ze všeho zblázní. Chlapce víc než učení zajímá barva jejích kalhotek a školní zvonění.

Proto do třídy přijde nový třídní učitel, Igor Hnízdo. Už jen svou vojenskou uniformou si ve třídě plné chlapců nový učitel vybuduje respekt, a pro ty, kteří by i přesto chtěli odporovat, má připravené takové výchovné metody, které klid ve třídě zaručí.

Do třídy plné chlapců chodí i desetiletý Eda Souček a jeho kamarád Tonda, všichni chlapci však stejně hltají učitelovy válečné zážitky, které vypráví během vyučovacích hodin. Jenže časem se zjistí, že nový učitel není takový, jak se zdá. Brzy po nástupu na něj přijde udání a jemu tak hrozí potrestání.

Drama/Komedie
Československo, 1991, 97 min

Režie: Jan Svěrák

Hudba: Jiří Svoboda

Hrají: Jan Tříska, Zdeněk Svěrák, Libuše Šafránková, Rudolf Hrušínský, Irena Pavlásková, Ondřej Vetchý, Daniela Kolářová, Eva Holubová, Marek Endal, Rudolf Hrušínský ml., Bolek Polívka, Oldřich Vlach, Jiří Menzel

[vsw id=“Xm38ia27yzU&feature=related“ source=“youtube“ width=“425″ height=“344″ autoplay=“no“]

Reklama
SDÍLET