Ne dokonalost, ale spokojenost. 7 tipů pro váš pohodový domov

Ženete se v péči o vaši domácnost za dokonalostí? Daří se vám to? Dělá vám to radost? Máme pro vás pár tipů, jak si „pořídit“ spokojenost, mít doma hezky uklizeno a přitom se nesedřít z kůže.

 

 

 

Proč vlastně tolik stojíme o dokonalost ve všem, co děláme? Stojí nás to spoustu úsilí a těžkostí a vlastně ani nevíme, jestli výsledek bude stát za to. Jste perfekcionistka a toužíte po dokonalém úklidu? Máte pocit, že musíte být dokonalá? Často moment dokonalosti je velmi prchavý – vydrží do návratu dětí ze školy a vy mu věnujete veškerou energii a večer padnete vyčerpáním. Je to i váš případ?

1. Chtějte to dobré, ne to dokonalé

Dokonalost neexistuje. Cesta za dokonalostí je tak náročná, že to často vzdáme v půlce cesty. Uklízecí perfekcionismus nás žene do pasti. Nenechme si to líbit!

2. Naložte si tolik, kolik unesete

Nakládejte si méně úkolů, se kterými budete spokojená, a ještě vám zbyde volný čas pro sebe.

3. Stanovte si dobu, kterou se dané činnosti budete věnovat

Ani o minutu víc nebo míň. Pokud máte času málo, jste ve stresu a pokud si ho dáte příliš mnoho, budou vaši pozornost odvádět jiné aktivity. Pokud si neurčíme čas, často budeme mít problém daný úkol dokončit – ať už je to žehlení nebo vánoční zdobení interiéru.

4. K úklidu si zvolte spolehlivé pomocníky

Pokud si vyberete kvalitní čisticí prostředek, jako Fixinela nebo Diava multifunkční, a dodržíte doporučené dávkování, můžete se na jejich účinek spolehnout a navíc šetříte vaši peněženku i životní prostředí.

5. Nesrovnávejte se s ostatními

Reklamy nebo naši blízcí nám vkládají do hlavy představu, že jejich domov je dokonalý. I když možná tušíme, že to může být jen zdání, často se pocitům nedostatečnosti neubráníme. Zaměřte se proto na sebe – na to, co se vám povedlo, co už jste stihla a co máte v plánu na zítra, příští týden,…

6. Inspirujte se minimalismem

Jako umělecký směr se vyznačuje minimalismus střídmostí a jednoduchostí. Když tento styl aplikujeme na náš domov a jeho úklid – změníme ho na nadčasový a funkční.

7. Ne vše se točí okolo vašeho uklizeného domova

Pokud k vám dorazí přátele na návštěvu, budou se nejspíš zajímat o to, jak se máte a chtít se podělit o to, jak se mají oni. Jestli je vaše podlaha vyleštěná nebo ne, je až tolik nezajímá…

Reklama