Nalákejte děti do přírody na pozorování dalekohledem

Dnešní děti by nejraději vysedávaly u počítače a televize. Na venkovní procházky, hry a poznávání přírody velká většina z nich nemá ani pomyšlení. Jenže ne všechno je jen černé nebo bílé a ne za všechno mohou děti.

 

Dostat děti ven je pro mnohé nadlidským výkonem. Co když by ale vaše děti přeci jen rády trávily čas na čerstvém vzduchu, jenže nemají s kým a neví jak. Zkuste tak vyrazit do přírody s nimi a ukažte jim, že poznávat krásy světa mohou i jinak než přes internet. A třeba právě díky vám, si děti najdou nového koníčka nebo rovnou budoucí povolání.

 

Začněte s nejrůznějšími dalekohledy

Děti milují pozorování, tak proč jim trochu nepomoci a neporadit, jak poznávat okolí i venku. Pokud se vaše děti v přírodě nudí, pak jim zkuste dát do rukou dalekohled. Uvidíte sami, že si pozorování zblízka zamilují na tolik, že budete řešit opačný problém. A to, jak dostat děti domů.

Na trhu existuje nespočet druhů dalekohledů, takže až zjistíte, že váš syn, dcera, vnuk nebo vnučka preferují to či ono, můžete jim pořídit dalekohled pro sport či jachting nebo třeba dalekohled pro ornitology. A pokud víte, že máte doma malého milovníka hvězd, pak jistě přijde vhod i jeden z astronomických dalekohledů.

 

Vezměte vnoučata na noční procházku

Pojem „noční bojovka“ zná jistě každý, kdo alespoň jednou trávil prázdniny na táboře. Pokud vaše děti patří k těm, které byly o tento zážitek ošizeny, pak je na čase je vzít na noční procházku.

Na pomoc s sebou můžete vzít noční vidění, se kterým si lze počíhat v lese i na nějaké to zvíře. A třeba se vašim dětem procházka pod oblohou plnou hvězd zalíbí na tolik, že budete mít doma budoucího myslivce nebo milovníka turistiky. Právě při těchto aktivitách noční vidění a jeho znalost bude zaručeně potřeba.

 

Zdroj: Idalekohledy.cz
Zdroj: Idalekohledy.cz
Mikroskopy jsou výbornou alternativou

Pokud je vám však jasné, že vaše děti jen tak ven nevytáhnete, pak je zkuste zabavit doma pomocí mikroskopu. Respektive přírodu jim přinesete domů až pod nos. Pod mikroskopem mohou děti zkoumat vše, co je jen napadne. Ať už to budou přírodní minerály, známky, mince, lidské vlasy, bakterie, rostliny, brouci nebo cokoliv jiného.

Začít můžete na dětských mikroskopech a postupně přejít na studentské. A co víte, třeba se váš malý vědec do zkoumání natolik nadchne, že jednou najde své štěstí u laboratorních mikroskopů.

 

Zdroj: Idalekohledy.cz
Zdroj: Idalekohledy.cz

Ať už děti od monitorů odlákáte pomocí dalekohledů, nočního vidění nebo mikroskopu, uvidíte, že nové poznání pro ně bude velkým zážitkem. A co víc. Chvilky strávené s dětmi budou i pro vás zábavou a třeba budete mít do budoucna společného koníčka.

Reklama