Najděte si domov seniorů či terénní služby včas

Stáří je krásné období života. O to víc, slouží-li zdraví jak má. Ovšem i s případnými neduhy se lze vypořádat a to nejen díky pomoci rodiny. Pamatujte, že po šedesátce rozhodně nepatříte do starého železa. Jen je nutné být připraven na vše.

 

Pokládáte si denně otázky typu: Jak budu žít ve stáří? Nebudu svým dětem na obtíž? Budu mít dostatek peněz? Co když mi zdraví nebude sloužit? … Otázek je jistě mnoho, ovšem nic není neřešitelné, pokud si tzv. občíhnete terén, třeba díky internetovému vyhledávači.

Péče na stáří je v mnohých případech potřeba

Zdroj: Pixabay.com
Zdroj: Pixabay.com

Ať už vás trápí zdravotní problémy, samota nebo jen špatný pocit z přibývajících roků a ubývajících sil, porozhlédněte se kolem sebe a zjistěte, jak váš život může být zase šťastnější, snaží a živější díky zajištěné potřebné péči.

Pod pojmem zajistit péči nehledejte nic negativního. I přestože jste po zdravotní stránce na tom velmi dobře, sem tam nějaká pomoc s úklidem, s vařením nebo s překonáním samoty přijde vhod. Ač se děti a vnoučata mohou někdy snažit sebevíc, 24hodinovou péči obstarat nedokážou. Také oni mají povinnosti, které se musí plnit.

Terénní pečovatelské služby jsou chytrým řešením

seniořiPro občasnou krátkodobou pomoc slouží nabídka nejrůznějších odlehčovacích i zdravotnických služeb a denních center. Na pravidelném píchání inzulínu, aktivním protahování těla nebo dovážce obědů není přeci nic zavrženíhodného.

Především zmiňovaná denní centra si nachází čím dál větší oblibu, a to díky aktivitám, které nabízí. Účastnit se zajímavých přednášek, tvůrčích dílen, procvičování paměti a setkávat se s lidmi je zábavným společenským vyžitím. Pokud už nyní přemýšlíte nad tím, kolik takové služby stojí, pak nezapomeňte na to, že v případě vážných zdravotních problémů je možné zažádat o příspěvek na péči. O tom, co vše musíte splnit, abyste od státu získali příspěvek na péči, se dočtete zde.

Domovy pro seniory dnes nabízí i příjemné prostředí

Zdroj: Pixabay.com
Zdroj: Pixabay.com

Když občasná péče již není řešením, pak přichází na řadu domov důchodců. Ovšem nač se tohoto názvu hned lekat. Dnes jsou v nabídce domovy různého typu. Oblíbené jsou například domovy s pečovatelskou službou, které nabídnou veškerý komfort, avšak zároveň seniora nepřipraví o jeho soukromí.

Klasické domovy pro seniory jsou dnes moderními středisky, kde samozřejmostí je blaho klientů, krásné prostředí a dostatek zeleně a odpočinkových zón v přilehlém parku. Nabídka je opravdu bohatá, důležité jen je se zajímat o něco dříve, než až nastane daná situace.

 mujduchod

TIP: Najděte si vhodné centrum či domov pro seniory ve vašem okolí

Problém však může nastat právě tehdy, když začnete hledat. Internet je plný informací, jenže najít ty užitečné není vždy snadné. Naštěstí se ale na internetu objevil nový portál www.mujduchod.cz, který vám pomůže najít vhodné bydlení a služby pro seniory.

Na webových stránkách si zadáte kraj či rovnou město, v jakém danou službu hledáte, a zaškrtnete si požadované služby. Dlouho neváhejte a podívejte se, jaká nabídka je ve vašem okolí. Není přeci nutné se hned hlásit do čekacích pořadníků, ale je vhodné mít přehled.

 

Reklama